Birkaç haftadır kripto piyasası, özellikle Cardano için oldukça tahmin edilemez bir şekilde hareket ediyor.

Birkaç haftadır kripto piyasası, özellikle Cardano için oldukça tahmin edilemez bir şekilde hareket ediyor. Yaklaşan düzeltmeler geldi ancak fiyat hareketinde fazla bir fark yaratmadı. ADA özellikle düzeltmelerin ters yönünde hareket etti. Hafta boyunca önemli ölçüde yükseldi, ancak yükselişi diğer altcoinleri gölgede bırakacak mı?

Cardano, MATIC ve Chainlink'e karşı

Son 7 gün içinde ADA, %16,13 artışla 2,83 $'dan işlem gördü. Ancak, MATIC kazanımlarının yaklaşık %10,9'unu kaybetti ve LINK de %9'un üzerine çıkarak onu takip etti.

Fiyat onlar için olumsuz olmakla kalmadı, zincir üstü ölçümler de bu 2 altcoin için çoğunlukla düşüş gösterdi. Ancak bu, Cardano'nun ikisinin üzerinde olması için geçerli, çünkü üç altcoinin hepsinin ağları için farklı hedefleri var.

Cardano, blockchain ve finansal teknolojinin her yönünü içeren bir ağ geliştirerek dijital para biriminin geleceği olmayı hedefliyor.

MATIC'in Ethereum üzerine kurulu ağı Polygon, birlikte çalışabilirliği ve ölçeklenebilirliği geliştirmeye odaklanır. Chainlink ise blok zincirindeki akıllı sözleşmelere gerçek dünya verilerini sağlayan merkezi olmayan bir oracle ağıdır.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Üç altcoinden hangisi daha iyi?

Kripto paraların değerleri karşılaştırıldığında, LINK, Cardano ve MATIC'den daha yüksek bir değere sahip oluyor. Oysa MATIC, ADA ve Chainlink'ten daha yüksek bir yatırım getirisi vaat ediyor.

Ayrıca, her iki altcoin de Cardano'dan daha yüksek olan sürekli geliştirme faaliyeti ile karşılaşıyor. Cardano'nun ağa akıllı sözleşmeler getirecek olan Alonzo yükseltmesine doğru gittiği gerçeği ed yanımızda. Öte yandan, MATIC, Cashaa ve Polygon arasındaki bağlantı nedeniyle CAS'ın BSC'den Polygon'a geçmesine izin vermesi nedeniyle manşetlerde yer aldı. Arbitrum'un Chainlink'in oracle feed'iyle entegre olmasıyla LINK de büyüyor.

Yukarıda bahsedilen hususlara bakıldığında, Cardano'nun bu altcoinleri gölgede bırakması olası görünmüyor çünkü onlar da iyi bir yatırım fırsatı olmaya devam edecekler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ