Kısa bir süre önce, RT sunucusu ve uzun süredir Bitcoin savunucusu Max Keizer, Bitcoin'in son fiyat artışını ABD'deki siyasi kargaşaya bağladı.

Max Keiser, Bitcoin’deki Fiyat Artışının Nedenlerini Açıkladı

Kısa bir süre önce, RT sunucusu ve uzun süredir Bitcoin savunucusu Max Keizer, Bitcoin'in son fiyat artışını ABD'deki siyasi kargaşaya bağladı.

Keizer, Bitcoin satın almanın ve bireysel egemenliği yeniden kazanmanın, sistemi yenmenin “tek yolu” olabileceğini söylüyor.

Siyah Amerikalı George Floyd'un ölümünden sonra 30'dan fazla büyük ABD şehrinde büyük protestolar gerçekleşti. Polis memuru Derek Chauvin, adamın kafasını yere sabitlemek için dizini kullandı ve cinayetiyle suçlandı.

Barışçıl gösteriler hızla şiddetlendi, sayısız işletme yağmalandı ve protestocular polisle çatıştı.

ABD Başkanı Donald Trump öfkeyi tetikleyen olay hakkında yorum yaparken Amerikalıların 'korku, öfke ve keder' ile dolu olduğunu söyledi.

Keizer, herkesi Bitcoin ile öfkelerinden 'para kazanmaya' ve özgürlüklerini almaya teşvik ediyor.

ABD tarafından bildirildiği gibi, Ocak ayında ABD-İran gerginliklerinin artması sırasında, Bitcoin'in fiyatı keskin bir şekilde yırtıldı ve bu da turuncu madeni para etrafında güvenli liman anlatımını körükledi.

Pandemi dünyayı yakaladığında BTC'nin diğer varlıklarla birlikte düşmesine rağmen, hızlı toparlanması yatırımcıların BTC'nin esnekliğini fark etmesini sağladı.

 Dün, BTC fiyatı, mevcut 9,561 dolarlık fiyat etiketine geri dönmeden önce ayaklanmaların artması sırasında 20 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviyesi olan 9,760 dolara yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ