Bitcoin'in Pazartesi günü 6.000 Dolar'a vurup onun üstünde seyir etmesiyle birlikte sıkı takipçiler sadece ufak bir destekle 10.000 Dolar'a kadar yükseleceğinden oldukça emin.

Bitcoin'in bu son atağından sonra Max Keiser 6.000 Dolar ve üzerinde kalma halinin altında yatan nedenlere dikkat çekti. 

"Günde 30.000 yeni #Bitcoin cüzdanı. Büyük yatırım fonları yakında buralarda. Wall St. ise daha yeni başladı. Yetersizlikleri gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Merhaba 10.000 Dolar!"

Ancak sosyal medyadaki analizlere göre gene de bu yükseliş tek bir kişiden bile etkilenebilir.

Aralarına kripto aldatmacasıyla adından çok da iyi bahsedilmeyen Warren Buffett'in de katıldığı güçlü finans figürlerinin Bitcoin'e yöneltmiş olduğu köpük eleştirisi reddedilmeye devam ediliyor. Bunlar olurken de Keiser 1 Bitcoin'in 10.000 Dolar'a kolayca ulaşabileceği öngörüsünde ısrarcı. Aksini düşünenleri de dün Twitter'da çok ciddiye alamadığını açıkladı.

Bitcoin fiyatları Pazar günü şu ana kadar yaşanmış yükselişlerden bambaşka bir şekilde 6.300 Dolar'a ulaştı ve 6.110 Dolar civarında da seyretmeye devam etti.

Bitcoin Cash de, Pazar gününün 475 Dolar ile Eylül'ün ortalarından beri en yüksek seviyeye ulaşarak pek çok haftayı geri bıraktı.

Kaynak: www.cointelegraph.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ