Bitcoin (BTC) sahipleri, önümüzdeki yarılanmanın madenin fiyatını nasıl etkileyeceğini tahmin etmeye çalışıyor, ancak ondan önce hala ilginç bir şeyler söz konusu.

Mayıs Ayındaki Yarılanma Öncesi Bitcoin Fiyatı Üç Zorlukla Yüzleşecek

Bitcoin (BTC) sahipleri, önümüzdeki yarılanmanın madenin fiyatını nasıl etkileyeceğini tahmin etmeye çalışıyor, ancak ondan önce hala ilginç bir şeyler söz konusu.

Bitcoin yarılanması, Bitcoin (BTC) ağındaki madenci ödülünün azaltılmasıdır. Üçüncü 'ödül dönemi' Mayıs 2020'de en kısa sürede açılacak. Tipik olarak analistler, Bitcoin (BTC) fiyatının yarı yarıya yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştıktan sonra fırlayabileceğini tahmin ediyor.

2014 AYI pazarı - 2020 Ayı Pazarı

Kripto ticaret grafiklerinin görselleştirme alanına hitap eden analitik ekip Optik Art, üçüncü yarılanma olayından önce ve sonra ortaya çıkan en önemli fiyat hareketi faktörlerini göstermeye çalıştı. Sonuç olarak, oldukça karmaşık bir grafik oluşturuldu.

Optical Art ekibi, yarıya indirmeden önce olası Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerinin grafiğini oluşturdu

Otical Art analistleri, bugünün pazarını 2014 ayı piyasasıyla karşılaştırmayı yararlı bulmuşlardır. Bu nedenle, devam eden ralliye rağmen Bitcoin (BTC) pazarının hala boğa birikimi bağırsaklarında sıkışıp kaldığını itiraf ettiler.

Ayrıca, analistler mevcut düşüş piyasasının 2014 yılına göre üç kat daha uzun süreceğini hesapladı. Altı yıl önce, bu aşama Aralık 2013 ile Ocak 2015 arasında 13 ay sürdü. Bu nedenle, 2021'in ilk çeyreğinde Bitcoin (BTC) piyasasını zor günler bekliyor olabili.

Yarıya İndirmeden Önceki Engeller

Analistler tarafından paylaşılan grafikte gösterildiği gibi, yarılanmadan hemen önce, Bitcoin (BTC) fiyatı 'direnç dış halkasını' karşılayabilir. Bu faktör, geleneksel pazar psikolojisi döngülerinin 'inançsızlık' aşamasına benzer şekilde fiyat düşüşünü önemli ölçüde azaltacaktır.

 Ayrıca, gerçek boğa piyasasına girmeden önce fiyat iki Fibonacci kanalından kopmalı. Bu, Fibonacci sayılarına dayalı destek ve direnç seviyelerini tahmin etmek için kullanılan paralel eğilim çizgilerini ifade eder. Sonuç olarak, yarı fiyatına ulaştıktan hemen sonra fiyat çalıştırması başlamaz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ