İsviçre'nin Lugano'daki McDonald's mağazası, Lightning Network üzerinden Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı.

McDonalds

İsviçre'nin Lugano'daki McDonald's mağazası, Lightning Network üzerinden Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı. Lugano City, Ekim ayının sonunda Avrupa'nın en büyük kripto etkinliklerinden birini düzenleyecek.
Bitcoin küresel makro koşullara tabi olmaya devam ederken, Bitcoin ekosistemindeki gelişmeler eş zamanlı olarak gerçekleşmeye devam ediyor. İsviçre'deki Lugano Şehri, bu ayın sonuna kadar Avrupa'nın en önemli kripto etkinliklerinden birine ev sahipliği yapacak.

Lugano, İsviçre'nin üçüncü en önemli finans merkezidir ve kripto dostu bir şehir olma yolundadır. En son gelişmede, Lugano'daki bir McDonald's mağazası Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı.

Lugano, özellikle Bitcoin (BTC) ve Tether stabilcoin USDT kullanarak şehri için kripto para birimlerindeki ödemeleri artırmayı planlıyor. Ekim ayının sonunda yapılması planlanan etkinlik, Lightning Network'ün en önemli gelişmelerinden birine odaklanacak. Bu, Bitcoin'in anonim, anında ve düşük maliyetli işlemlere odaklanacak 2. Katman ölçeklenebilirlik protokolüdür.

Ekim sonu için planlanan kripto etkinliği, Lugano Plan B olarak adlandırılan Tether ile işbirliği içinde başlatıldı. Tether CTO'su Paolo Ardoino da etkinliğin ana kahramanlarından biri olacak. Tether stablecoin USDT, öncelikle Ethereum ve Tron blok zinciri ağlarında işlem görüyor.

Ancak, aslında Omni adlı bir Bitcoin yan zincirinde doğdu. Bitcoin Lightning Network, Bitcoin üzerinde USDT stablecoin ticaretine hala izin veriyor. USDT'nin ticari gücünü Lightning Network'ün teknolojik gücüyle birleştirmek, kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesini yönlendirebilir. Lugano şehri, satıcıların Lightning Network aracılığıyla kripto ödemelerini mümkün kılan araçlar geliştirmesini mümkün kılmayı amaçlıyor.

Tether Rezervleri Artıyor

Geçmişte, stabilcoin ihraççısı Tether, yeterli USDT rezervine sahip olma şüpheleri nedeniyle birkaç kez incelemeye alınmıştı. Son duyuruda Tether CTO'su Paolo Ardoino, Hazine Bonosu rezervlerini yüzde 58'e çıkardıklarını söyledi.
Geçmişte, Tether'in USDT rezervlerinin yüzde 100'ünü elinde tutup tutmadığına dair sorular vardı. Buna yanıt olarak Tether, bu rezerv dengesini ticari alacaklar veya ticari senetler şeklinde koruduğunu söyledi.

ABD'de ticari belgeler genellikle risksiz finansal ürünler olarak kabul edilir. Bununla birlikte, büyük ölçüde kısa vadeli sermaye ihtiyaçlarını finanse etmek için kullanılmıştır. Sonuç olarak, birçok kişi Tether'i bu aracı rezervlerinin bir parçası olarak kullandığı için eleştirdi. Zamanla Tether, ticari kağıttaki risklerini kademeli olarak azaltmak için çaba sarf etti. Sonuç olarak, Tether şu anda 50 milyon dolardan daha az ticari kağıt tutuyor. USDT'nin 68 milyar dolarlık piyasa değeri göz önüne alındığında, bu ihmal edilebilir.

Piyasada büyük likidasyonlar olması durumunda Tether rezervlerinin çok kritik olduğunu unutmayın. Bu şekilde kullanıcıları, tuttukları USDT'ye karşı USD alabilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ