Bu yazımızda sizlere MDEX (MDX) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

MDEX (MDX) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi MDX Coin

Bu yazımızda sizlere MDEX (MDX) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

MDEX (MDX) Nedir?

Çin'de kurulan Mdex, otomatik piyasa yapıcı (AMM) algoritmasıyla çalışan merkezi olmayan bir borsadır. Borsa, bir Huobi Eco Chain ve Ethereum tabanlı bir DEX modeli kullanıyor. Mdex; Huobi, Ethereum ekosisteminin sunduğu verimlilik ve çeşitlilikten yararlanırken Eco Chain’in düşük işlem ücretlerinden yararlanıyor. Platform, ikili madencilik özelliği sayesinde aynı anda iki token madenciliğine izin veriyor.

Mdex; DEX, Huobi Eco Chain ve Ethereum'da IMO / ICO ve DAO bileşenlerini birleştirerek yeni bir platform oluşturmak istiyor. Bu platform ile daha güvenli bir ekosistem oluşturulması ve getiri oranının artırılması hedefleniyor.

Mdex ekosisteminin tokeni olan MDX, ağ içi finansal işlemler için kullanılır ve ayrıca platformda ödüllendirilir. Ek olarak, MDX tokenleri, oylama gibi topluluk tabanlı işlemler için kullanılıyor. Toplam MDX arzı 1 milyar olarak belirtilirken, bu arzın % 10'u Mdex geliştiricileri için ayrılmıştır. Mevcut dolaşımdaki arz yaklaşık 124 milyondur. MDX tokenlerinin listelendiği borsalar arasında Huobi, LBank, MXC, Gate.io bulunuyor.

Proje Bileşenleri

MDEX, ekosistemine ikili madencilik mekanizmalarını entegre eden ilk proje oldu. Likidite ve İşlem madenciliği mekanizması kullanır:

Likidite Madenciliği: LP madencilik platformunda LP ve tek stakeing olmak üzere çeşitli likidite çiftleri mevcuttur. Platform şu anda Heco zincirindeki en büyük TVL'lerden birine sahip. Heco ekosisteminde bulunan çok çeşitli LP tokenlari sunarlar.

APY'leri, Heco zincirinin en büyüğüdür ve diğer zincirlerde bulunan diğer Dex’ler ile oldukça rekabetçidir. Kullanıcılar havuza bağlanarak LP madencilik teşviklerine ve APY'lere erişmeye başlayabilirler.

İşlem Madenciliği: MDEX, kullanıcıları platformda işlem yaptıkları için ödüllendiren işlem madenciliğini entegre eden ilk platformdur. DEX kullanarak alım satım yaparak, kullanıcılar DEX üzerinde yapılan tüm ticaret eylemleri için ödüllendirilirler.

İşlemlere katılan kullanıcılar, MDEX yönetişim tokeni MDX ödüllerini alabilirler.

Yüksek çıktılı işlem çiftleri: USDT / HFIL, SNX / USDT, AAVE / USDT, USDT / HBCH ve HDOT / USDT ve APY şu anda % 600'ü aşıyor;

Ana HECO varlıklarına ek olarak, AAVE ve SNX gibi birçok DeFi bluechip projesini de içerir.

Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO): MDEX, yönetişimi sağlamak için belirteç MDX'i kullanarak bir DAO yapısı çalıştırır. MDX sahipleri, oylama veya teminatlandırma yoluyla bir token listesi başlatmayı önerebilir.

İlk Madenci Teklifi (IMO): Ethereum zincirindeki İlk Para Teklifine (ICO) ve BSC Dex zincirlerindeki İlk Deks Teklifine (IDO) benzer şekilde, MDEX kaynak yaratma faaliyetlerini standartlaştıracaktır. Para toplama, IMO platformu aracılığıyla kolaylaştırılacaktır. Token, MDEX üzerindeki merkezi olmayan bağış toplama protokolü olan HT-IMO'ya dayalı standart bir kaynak yaratma belirteci elde etmeye yardımcı olacaktır.

Platform, çok sayıdaki LP havuzları, listeleri ve çiftleri için çeşitli teşvik mekanizmalarıyla aktiftir. Resmi Medium tanıtıcısı ile etkileşime girerek, yeni havuzlar, revize edilmiş ödül mekanizmaları ve yeni eklemeler ve bilgilerle güncel kalabilir.

Proje, kodlarının ve platform özelliklerinin kullanım için güvenli olduğunu sağlıklı bir şekilde gösteren 93/100 puanına sahiptir.

MDX Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ