Bir bankaya para yatırdığınızda, istediğiniz zaman çekebilmeyi beklersiniz. Sonuçta, bu senin paran. Ancak, bankalar ayak uydurmak için mücadele ediyorlar. Aslında, New York'taki bazı yerler geçen hafta nakit sıkıntısı bildiriyor.

Medya İnsanları Bankadan Nakit Çekmemeleri Konusunda Uyarıyor - Finansal Sistemin Çöküşü mü: Bitcoin Kesin Çözüm

Bir bankaya para yatırdığınızda, istediğiniz zaman çekebilmeyi beklersiniz. Sonuçta, bu senin paran. Ancak, bankalar ayak uydurmak için mücadele ediyorlar. Aslında, New York'taki bazı yerler geçen hafta nakit sıkıntısı bildiriyor.

Devam eden nakit kıtlığı Amerikan halkını nakit almaktan mahrum bırakmasına neden oldu. “CNN, koronavirüs nedeniyle bankadan bir miktar nakit ALMAYIN” diye yazıyor.

Başka bir haber kuruluşu olan Charlotte Observer da aynı sonuca vardı: “Uzmanlar, koronavirüs ortasında nakit biriktirmek için kesinlikle hiçbir neden yok” diyor. [Charlotte Gözlemcisi]

FDIC geçtiğimiz günlerde korkuları güvence amaçlı benzer bir çizgiyle gidermeye çalıştı.

“Paranız için en güvenli yer bir bankanın içinde,” dedi FDIC. “Bankalar müşterilerinin fonlara doğrudan veya elektronik olarak erişebilmelerini sağlamaya devam edecekler.”

Ancak, nakit almak istiyorsanız, bu mümkün görünmüyor.

CNN, 'nakit artık kral değil' diye düşünüyor. Gerçekten de, nispeten takip edilemez olması nedeniyle nakit geçtiğimiz yıl giderek artan bir incelemeye girdi. CNN'in yazdığı gibi, bir "Venmo dünyasında" yaşıyoruz ve bu, nakit çıkarmanın sadece arkaik olduğu anlamına geliyor. Görünüşe göre fiziksel dolarlara erişim bir 'sorun değil'.

Finansal Egemenlik Davası

CNN ve diğer medya kuruluşlarının etkin bir şekilde itiraf ettikleri şey, bankanın toplu olarak nakit çekilmesini kaldıramayacağıdır. Aslında bu, rezervlerde mevduatla eşleşecek kadar yeterli olmadıklarını ortaya çıkaracaktır.

Bu nedenle, bize nakit çekmememizi söyleyen son uyarılar, bankadaki mevduatlarımızı kimin kontrol ettiği hakkında çok şey söylüyor. Daha da önemlisi, finansal egemenliğe ihtiyacımız olduğu açıktır. Bitcoin için bir süredir ana argüman buydu - kimse bunu sizden alamaz ve istediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Banka yok ama onun yerine sen bankasın.

 Son koşullar göz önüne alındığında cazip bir fikir. Giderek daha fazla banka müşteri çekme talebini reddettiğinden, sıradan insanların bankacılığı tamamen yeniden düşündüklerini görebiliyorduk - ve bir sonraki mantıklı adım Bitcoin, kripto para birimleri ve kendi bankanız olmak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ