Ricardo Salinas Pliego, Meksikalıları şimdiye kadarki en iyi yatırımı olduğunu söylediği Bitcoin'i satın almaya çağırdı.

Ricardo Salinas Pliego, Meksikalıları şimdiye kadarki en iyi yatırımı olduğunu söylediği Bitcoin'i satın almaya çağırdı. İşadamı ayrıca Meksikalıları "kağıt yalanlardan yapılmış sahte para" olarak nitelendirdiği fiat para birimlerinden kaçınmaya da çağırdı.

Yeni yıla yaklaşırken Meksika'nın en zengin adamlarından birinin size tavsiyesi var . Bitcoin satın alın ve fiat para birimlerinden kaçının. Ricardo Salinas Pliego, birkaç kez şimdiye kadar yaptığı en iyi yatırım olarak nitelendirdiği yıl sonu mesajında Bitcoin'i destekledi.

Forbes'a göre 13 milyar dolarlık servetiyle Ricardo, Meksika'nın en zengin üçüncü adamı. Serveti çoğunlukla, alt orta sınıf yatırımcıları hedefleyen halka açık bir ev aletleri perakendecisi olan Grupo Elektra'daki hissesinden geliyor. Bankacılık, medya ve daha pek çok alanda başka çıkarları var ve bir zamanlar ülkenin en zengin ikinci adamıydı.

Twitter'da yayınladığı yıl sonu mesajında milyarderin üç tavsiyesi vardı: kıskançlığı bırakın, kendinize inanın ve Bitcoin'e yatırım yapın.

Ricardo 959.000 takipçisine Amerikan dolarından Avrupa Euro ve Japon yenine kadar her türlü fiat para biriminden uzak durmalarını söyledi. Çoğu merkez bankasının sorumsuzca para basmak ve yüksek enflasyona yol açmakla suçlandığı bir zamanda fiat para birimlerine saldırılar başlatan, büyüyen etkili liderler listesine katılıyor. Birçoğu, merkez bankalarının inşa ettiği kartlardan oluşan evin çökmesinin sadece bir zaman meselesi olduğuna ve Bitcoin'in böyle bir çöküşe karşı korunmanın en iyi yolu olabileceğine inanıyor. ‘İtibari paradan uzak durun. Dolar, Euro veya Yen olsun, hepsi aynı. Kağıt yalanlardan yapılmış sahte para. Merkez bankaları her zamankinden daha fazla üretiyor,’diye belirtti.

Takipçilerine itibari para birimlerinden uzak durmalarını söylerken, Ricardo Meksika bankacılık ekosistemindeki en büyük oyunculardan biri. Ev elektroniği şirketi, onlarca yıl önce tüketicilerine kredi imkanları sunmaya başladı ve bunu şimdi Banco Azteca olarak bilinen bağımsız bir kol haline getirdi. Banka, Meksika'daki en büyük tüketici finansman firması haline geldi. Fiat para birimlerine karşı mücadelesi, Meksika'nın üzerinde çalıştığı fiat sisteminden en çok kazananlardan biri olduğu göz önüne alındığında, biraz kusurlu.

Banco Azteca itibari paraya odaklıyken, Ricardo Bitcoin'i entegre etmek için çaba sarf etti. Vizyonu, bankayı ülkede Bitcoin hizmetleri sunan ilk banka yapmaktır. Bununla birlikte, çabaları, Bitcoin'in yasal bir ihale olmadığını ve düzenlenmiş finansal kurumların kripto para birimi ile ilgilenmemesi gerektiğini açıkça ortaya koyan Meksika Bankası tarafından ciddi şekilde engellendi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ