2021 yılında NFT alanının patlama yaptığına şahit olduk.

2021 yılında NFT alanının patlama yaptığına şahit olduk. Açıkçası kimse bu kadar büyük bir genişleme beklemiyordu. Bu durum haliyle de kripto para birimlerine de yaradı. Böylelikle NFT odaklı projeler önemli gelişmeler gösterdiler.

NFT alanı büyüyünce ünlü isimlerin bu alan girdiğine tanıklık ettik. Eski ABD First Lady’Si Melenia Trump da bu isimler arasında Melenia geçtiğimiz aylarda kendi NFT’sini satışa çıkardı.

Melenia bu adımı attı ancak NFT’sine hiçbir alıcı çıkmadı. Bu sonuç ortaya çıkınca da ortaya çeşitli iddialar atıldı. İddia Melenia’nın NFT’sini kendisinin veya müzayedeyi düzenleyenlerin satın aldığı yönünde.

Melenia Trump 2018 yılında Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Beyaz Saray’ı ziyareti sırasında taktığı şapkanın da aralarında bulunduğu bir NFT koleksiyonunu Ocak ayında açık artırmaya çıkarmıştı.

Müzayede kripto para birimi Solana üzerinden gerçekleştirmişti. Koleksiyonun açılış fiyatı 250 bin dolar olarak belirlenmişti. 250 bin dolar o dönem 1800 SOL yapıyordu.

Açık artırmanın yapıldığı sırada kripto para piyasasında sert bir düşüş meydana gelmişti. Bu sert düşüşten olumsuz etkilenen müzayedede koleksiyon 1800 solanaya satılmış olsa da NFT’nin değeri 250 bin dolardan 170 bin dolara düşmüştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ