Bu yazımızda sizlere Pepe Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece Pepe Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Memecoin PEPE Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla PEPE Token

Bu yazımızda sizlere Pepe Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece Pepe Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

PEPE Coin Nedir?

Nisan 2023'ün ortalarında piyasaya sürülen PEPE, bir memecoin örneğidir, ancak genellikle popüler olan doge veya Shiba Inu tokenlerinden farklı bir türe sahiptir.

Memecoinler -internet memelerine dayanan ve genellikle etkileyiciler veya Elon Musk gibi alandaki önemli kişiler tarafından popüler hale getirilen ve tanıtılan kripto para birimleri- hem yatırımcıların dikkatini çekti hem de algılanan ciddiyet eksikliği nedeniyle ilgi oldağı oldu.

Ancak yine de yatırımcıların memecoinlerle büyük puan alma potansiyeli gerçektir. Aşağıda, PEPE'ye daha yakından bakıyoruz. Benzer adlara sahip birden fazla memecoin olduğunu unutmayın; burada özellikle PEPE'ye odaklandık.

PEPE Token Nedir?

PEPE'nin resmi Twitter hesabı, tokenı "var olan en akılda kalıcı memecoin" olarak tanımlıyor ve bir zamanlar popüler olan Dogecoin de dahil olmak üzere daha önceki nesil memecoinlere atıfta bulunarak "köpeklerin günlerini geçirdiğini" ekliyor.

PEPE, 17 Nisan'da küçük bir tantanayla lanse edildi. İlk olarak 2005 yılında Matt Furie tarafından yaratılan ve daha önce diğer eğilimlerin yanı sıra alternatif sağ siyasi hareketle ilişkilendirilen Kurbağa Pepe memesine dayanmaktadır. Kurbağa Pepe'ye dayanan diğer birçok token gibi, PEPE'nin de Furie veya orijinal çizgi film karakteri ile resmi bir bağlantısı yoktur.

PEPE'nin diğer yönleri, dolaşımdaki PEPE token arzının 420 milyon olduğu gerçeği de dahil olmak üzere, kenevir kültürünün "4/20"sine atıfta bulunarak, onun bir memecoin olarak konumuna işaret ediyor.

PEPE ve İlgi Artışı

Bir Ethereum akıllı sözleşmesini çağırma ve bir token başlatma süreci ucuz ve kolaydır, ancak likidite oluşturmak daha zor olabilir. PEPE, varlığının ilk birkaç gününde, Twitter'daki kripto para birimi topluluğunu büyüleyen yüksek profilli bir satın alma nedeniyle hızla öne çıktı.

Bir memecoin yatırımcısı, yaklaşık 250 dolar değerindeki 0,125 ETH'yi 5,9 trilyon PEPE tokenıyla takas etti. Memecoine olan ilgi arttıkça, bu tokenların değeri 19 Nisan 2023'e kadar yaklaşık 1,8 milyon dolara yükseldi ve ilk yatırımın yaklaşık 4.500 katı potansiyel getiri sağladı. Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hızlı bir ödeme günü beklentisi, fiyat bir üst sınıra ulaşmadan önce PEPE tokenlerini stoklama umuduyla on binlerce başka yatırımcıyı kendine çekti.

Ancak, PEPE'nin nispeten düşük likidite havuzu göz önüne alındığında, bu 5,9 trilyon tokenı satın alan yatırımcının bunları mevcut fiyattan satmakta zorlanabileceğini belirtmek önemlidir.

PEPE'nin geleceği

Lansmanından bu kadar erken bir süre sonra, PEPE'nin geleceği belirsizliğini koruyor.

Kripto fonu DFG'nin kurucusu James Wo da dahil olmak üzere bazı uzmanlar, "[memecoinleri], beğensek de beğenmesek de kripto ticaret ortamının büyük bir parçası" diyor ve PEPE gibi memecoin'lerin ortaya çıkmaya devam etmesi muhtemel.

Ancak PEPE'nin kendisi, Grimacecoin, Pump Coin ve diğerleri de dahil olmak üzere kendisinden önce gelen birçok memecoin'in kaderine yenik düşebilir ve kısa sürede kamuoyunun gözünden silinebilir.

Bu durumda, 6 trilyona yakın PEPE'ye sahip olan kişi de dahil olmak üzere yatırımcıların sorusu, kripto para birimi topluluğunun dikkati başka bir yere çekilmeden önce tokendan bir maaş elde etmek olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ