ABD token düzenleme platformu, otomasyona, mevzuata uygunluğu ve blockchain teknolojisini hareketin nedenleri olarak doğru şekilde kullandığını belirtti.

Menkul Kıymet Token Platformu TokenSoft Blockchain Derneği

ABD token düzenleme platformu, otomasyona, mevzuata uygunluğu ve blockchain teknolojisini hareketin nedenleri olarak doğru şekilde kullandığını belirtti.

Menkul Kıymet Token Platformu TokenSoft, ABD merkezli kripto lobicilik grubu Blockchain Association'a (BA) katıldı.

San Francisco merkezli token düzenleme platformu, 27 Nisan'da yapılan resmi bir açıklamada, DC merkezli kuruluşa “düzenleyicileri ve seçilmiş yetkilileri blockchain teknolojisini kullanmanın avantajları ve duyarlı, ulusal düzenleyici standartlara duyulan ihtiyaç konusunda eğitmek olacağını söyledi. ”

Firmanın BA'da lider rol alacağını açıklayan TokenSoft, hareketin mevcut yönetmelikler altında blockchain teknolojisini kullanma, Menkul Kıymet Tokenları standartlarına mevzuat uyumunu artırma ve nihayetinde blockchain altyapısı için daha fazla otomasyon elde etme konusunda rehberlik amaçlı olduğunu söyledi.

Blockchain Derneği Genel Müdürü Kristin Smith yaptığı açıklamada TokenSoft'un kuruluşa eklenmesinin “menkul kıymetler yasası için bir iş yanlısı ve tüketici yanlısı düzenleyici çözümü desteklemek için önemli bir perspektif” sağlayacağını söyledi.

TokenSoft Hukuk Genel Müdürü Alex Levine de grubun Menkul Kıymet Tokenları Çalışma Grubuna başkanlık edecek.

Blockchain Derneği'nden hukuki yardım

BA, yasal zorluklarla karşılaşan diğer blockchain firmalarını destekledi. Organizasyon, 2020'de Kanadalı haberci Kik ve Telegram için en az iki detaylı brifingi hazırladı. Her iki şirket de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan dava açıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ