Brezilya'da güçlü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra Mercado Libre, kripto para birimi alım satım kapasitesini Latin Amerika'nın geri kalanında genişletmeyi planlıyor.

Mercado Libre, LATAM

Brezilya'da güçlü bir başlangıç yaptıktan sonra Mercado Libre, kripto para birimi alım satım kapasitesini Latin Amerika'nın geri kalanında genişletmeyi planlıyor.

🆕 Latin Amerika'nın e-ticaret şirketi Mercado Libre, #kripto ticaretini genişletmeyi planlıyor.

— Cryptonews.com (@cryptonews) 10 Ağustos 2022

Aralık ayı boyunca, Mercado Libre tarafından sunulan dijital cüzdan hizmeti Mercado Pago, Paxos blok zinciri teknolojisine bağlandı. Bu, Brezilya'daki müşterilerin Bitcoin, ETH ve Paxos Doları (USDP) alıp satmasını mümkün kıldı.

Mercado Libre'nin Fintech sektörünün direktörü Osvaldo Gimenez, El Paso ile yaptığı röportajda şunları söyledi: "Hesabınızda kripto para birimleri satın alma, ticaret yapma ve tutma fırsatını iyileştireceğiz." Bitcoin, Ethereum ve dolar bazlı bir stabilcoin ile işlevsel olduğunu söylemeye devam etti.

Mercado Libre, hangi ülkelerin malları alacağını veya ne zaman alacaklarını açıklamadı.

Basına göre, şirketin kripto para birimi, basına göre Şubat ayında Brezilya'da bir milyon müşteriyi aşacaktı. Piyasa değeri açısından Brezilya'nın en büyük dijital bankası olan Nubank, geçtiğimiz günlerde kripto para alım satım platformunun Haziran ayında piyasaya sürülmesinden sadece bir ay sonra bir milyon müşteriye ulaştığını duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ