Mercedez Benz, Polygon blok zincirindeki tüm işlemleri yürütmek için Acentrik blok zinciri çözümünü kullanacağını söyledi.

Mercedes Benz, Veri Paylaşımı İçin Polygon Blok Zincirinden Yararlanacak, MATIC %10 Arttı

Mercedez Benz, Polygon blok zincirindeki tüm işlemleri yürütmek için Acentrik blok zinciri çözümünü kullanacağını söyledi.

Acentrik, her bir veri kümesini ve onunla birlikte depolanan bir meta veri karmasını temsil etmek için değiştirilemez bir token  NFT  kullanır.

Mercedez Benz'in ana şirketi Daimler Group'un Güney Doğu Asya kanadı, blockchain tabanlı veri paylaşım platformunu başlatmak için Ethereum Layer-2 ölçeklenebilirlik platformu Polygon'dan yararlanacağını duyurdu.

Acentrik olarak adlandırılan platform, kullanıcıların veri alıp satmasına izin verecek. Bu blok zinciri platformu, kullanıcıların sigorta bilgileri, klinik denemeler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere farklı verilerle ticaret yapmasına izin verecek. Gizlilik konusunda endişe duyan kullanıcılar için, yalnızca sonuçları hesaplamak için, ancak temel sonuçları paylaşmadan verileri gizliliği koruyan bir şekilde paylaşabilirler.

Acentrik, kesinlikle blockchain teknolojisinden yararlanan ilk blockchain tabanlı veri paylaşım girişimi değil. Bununla birlikte, diğer oyuncuların aksine, Acentrik, her bir veri kümesini temsil etmek için, onunla birlikte depolanan bir meta veri karmasıyla birlikte, değiştirilemez bir token NFT  kullanır.

Ledger Insights'ın raporu, Rinkeby test ağında veri alım ve satımının devam edeceğini belirtiyor. Ayrıca işletmeler, verilerin parasal değerini korumaya da bakıyorlar. Bunu, fiat sabitlenmiş sabit paraları kullanarak veriler için ödeme yaparak yapıyorlar.

 İlginç bir şekilde, tüm işlemler Polygon blok zinciri ağında gerçekleşecek. Böylece, kullanıcılar gaz ücretini ağın yerel kripto para birimi MATIC'i kullanarak ödemek zorunda kalacaklar. İşlemi tamamladıktan sonra alıcı, AWS53 veya IPFS'de depolanan temel verilere erişebilir.

Konuyla ilgili konuşan Polygon'un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, "Mercedes Benz, Powered By Polygon Onwards'ın en son markasıdır!" dedi.

Girişim, yaygın markalar arasında Polygon'a artan güveni gözler önüne seriyor. Böylece, Polygon, işletmeler arasında en iyi blok zincir platformlarından biri olarak ortaya çıkıyor.

Blockchain Aracılığıyla Veri Paylaşımı

Veri paylaşımı, internet patlamasının mevcut dünyasında çok hassas bir konu olmuştur. Bununla birlikte, çevrimiçi hizmetlerin artmasıyla, teknoloji de dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde veri paylaşımı ihtiyacı patladı. Yapay zeka gibi yeni nesil teknolojilerin etkin bir şekilde çalışması için çok fazla veri gerekiyor.

Öte yandan, büyük teknoloji kuruluşları, toplamaları yıllar ve on yıllar alan devasa verileri bir araya getirdi. Bununla birlikte, erken katılmak için yeterince şanslı olmayan işletmeler, blok zinciri tabanlı veri paylaşımı girişiminin bir parçası olabilir.

Bu, kesinlikle bu son derece veri odaklı rekabetçi dünyada konum kazanmalarına yardımcı olacaktır. Ayrıca, blok zinciri aracılığıyla veri paylaşımı, kullanıcılar için daha fazla güvenlik ve gizlilik sağlar.

MATIC Fiyat Vuruşları %10

Polygon'un yerel kripto para birimi MATIC, son zamanlarda bir çıkışta. Son 24 saatte, MATIC fiyatı, kripto para biriminin şimdi 88 sentte işlem görmesiyle yüzde 10'un üzerinde arttı. Geliştirme cephesinde, Polygon blok zinciri kısa süre önce Ethereum ağ güvenliğini korurken önemli ölçüde daha yüksek verim sunan zkEVM çözümünü tanıttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ