Bu yazımızda sizlere Merit Circle Coin (MC) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle MC coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Merit Circle Coin (MC) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla MC Token

Bu yazımızda sizlere Merit Circle Coin (MC) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle MC coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Merit Circle Coin (MC) Nedir?

Merit Circle, oyunlarda devrim yaratmayı misyon edinmiş merkezi olmayan özerk bir organizasyondur (DAO). Bir DAO olarak misyonumuz, bireylerin geleceği şekillendirmede rol oynamalarını sağlayarak oyunlarda devrim yaratmaktır.

MC tokenı DAO'muzun kalbidir. MC'ye sahip olmanın nelerin kilidini açtığını en iyi şekilde açıklamak için, bunu aşağıdaki kategorilere ayırdık:

Yönetişim: Bir MC tokenının bir kısmına bile sahip olmak, sahibine DAO'nun geleceğinde söz hakkı verir. Buna büyük ya da küçük karar alma süreçleri de dahildir.

Merkezi Olmayan Oyun Endeksi (DGI): Bir bütün olarak oyun endüstrisine odaklandığımız için, MC token'ının bir parçasına sahip olarak oyuncular düzinelerce oyuna ve NFT'ye katılabilirler.

Staking: MC tokenı (MC/ETH Uni-v2 LP tokenları dahil) stake edilebilir, bu da mevcut staking akıllı sözleşmeleri uyarınca stakerlara daha fazla oylama gücü ve ek MC tokenları alma hakkı (oylama gücünü daha da artırmak için) sağlayabilir.

DAO dört dikey bölüme ayrılmıştır, yani:

Merit Circle Yatırımları: Hazine değerini en üst düzeye çıkarma

Merit Circle Gaming: İlgi çekici ve ödüllendirici fırsatlar yaratmak

Merit Circle Stüdyoları: Yaratıcı çıkışlar için üreme alanı

Merit Circle Marketplace: Oyun varlıkları için pazar yeri

Merit Circle (MC) nedir?

Merit Circle, oyunlarda devrim yaratmayı misyon edinmiş merkezi olmayan özerk bir organizasyondur (DAO). Bir DAO olarak misyonumuz, bireyleri geleceğini şekillendirmede rol oynamaları için güçlendirerek oyunlarda devrim yaratmaktır. DAO büyüdükçe ve geliştikçe, DAO'nun GameFi endüstrisini destekleme, yaratma ve olumlu yönde etkileme yeteneği de artmıştır. Merit Circle'ın faaliyetleri ve ürünleri artık Yatırımlar, Pazar Yeri, Oyun ve Stüdyolar olmak üzere dört farklı kol altında toplanıyor. Bu dikey alanlar DAO'nun hedeflerine odaklanmakta ve Merit Circle'ın Web3 ortamındaki kilit alanları olumlu yönde etkilemesine olanak tanımaktadır. Bu dikeyleri bir araya getirmek, kullanıcıların merkezi olmayan oyun endüstrisindeki yolculuklarına başlamak için kullanabilecekleri canlı bir ürün, araç ve hizmet ağı oluşturuyor.

Dikey olarak entegre oyun DAO'su

Merit Circle DAO dört dikeyden oluşmaktadır. Her bir dikey, kendi ürünleriyle tek başına ayakta durabilir, ancak birlikte Merit Circle DAO'ya ve dolayısıyla aşağıdaki resimde gösterildiği gibi $MC tokenine değer katan bir ekosistem oluştururlar.

Merit Circle Yatırımları

Web3, oyun oynamayı sadece eğlenceli hale getirmekle kalmadı, aynı zamanda oyuncular ve yatırımcılar için ödüllendirici oldu. Merit Circle DAO, kuruluşundan bu yana bu alandaki sayısız projeye yatırım yapmış ve girişim, token, NFT yatırımları ve stake işlemlerinden oluşan esnek bir hazine oluşturmak için çok çalışmıştır. Bu dikey yapının odak noktası, hazinenin uzun vadeli riske göre ayarlanmış getirileri iyileştirme hedefiyle yürütülmesini sağlamaktır. Bu, daha geniş Merit Circle oyun DAO'sunun büyümesini desteklemeye hizmet edecektir.

Merit Circle Gaming

Tıpkı vücudun damarlarında akacak kana ihtiyaç duyması gibi, Merit Circle DAO da özünde oyun dünyasıyla bağlantılıdır. DAO oyun oynamayı sever: Merit Circle oyunlara yatırım yapıyor, oyunları kuluçkaya yatırıyor, topluluklarında binlerce oyuncu var ve oyun platformunun geliştirilmesiyle Merit Circle hepsini tek bir yerde bir araya getiriyor. Merit Circle, oyun endüstrisinin derinliklerine dalan bir oyun DAO'sudur ve Merit Circle'ı Blockchain oyunlarıyla eşanlamlı hale getirme misyonundadır.

Merit Circle Stüdyoları

Merit Circle Studios, DAO'nun yenilikçi projeler yaratma ve en umut verici projelerle işbirliği yapma hedeflerine ev sahipliği yapmaktadır. Tüm DAO'nun gücünü kullanarak, beceri setlerini, uzmanlıklarını, topluluklarını ve önemli hazinelerini açık ve yaratıcı bir alan yaratmada birleştirebilirler. Bu dikey yapının amacı, çığır açan kavramları zorlayan yeni projelerin kuluçkaya yatırıldığı ve DAO'daki çekirdek katılımcıların kendi kavramlarını yayınlamak için çalışabilecekleri bir alanı resmileştirmektir.

NFT Pazar Yeri - Sphere

Merkezi olmayan oyun endüstrisinde NFT alanının hakimiyeti ile Merit Circle, parçalanmış pazarlara ek olarak gücün merkezileştirilmesiyle ilgili bazı açık sorunları fark etti. DAO, Sphere'i tanıtarak bir endüstri standardı belirlemek istiyor. Merkezi olmayan oyun sektöründeki deneyimleriyle Merit Circle, NFT pazarındaki mevcut boşluğu doldurarak sürdürülebilir modelini genişletmek istiyor. Merit Circle'ın bu dikeydeki odak noktası, bu alandaki yaygın tuzakların üstesinden gelerek yeni bir NFT pazar yeri standardı oluşturmaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ