Kripto para birimleri her zaman gri düzenlemeleri tedavi etti, konuyla ilgili herhangi bir gelişme hiçbirini tatmin etmedi ve neredeyse herkesi rahatsız etti.

“Merkez Bankaları CBDC

Kripto para birimleri her zaman gri düzenlemeleri tedavi etti, konuyla ilgili herhangi bir gelişme hiçbirini tatmin etmedi ve neredeyse herkesi rahatsız etti.

Ripple Ürün Kıdemli Müdürü Craig DeWitt'e göre, kripto endüstrisi dijital varlıkların düzenleyici yönüyle ilgili sabır gerektiriyor.

Ürün Direktörü, diğer ülkelerdeki hükümet organlarının, Amerika Birleşik Devletleri bunu doğru yapabildiği sürece ilkini alıp almamaları fikrinin ikincil öneme sahip olduğunu söyledi. Bir anlamda, DeWitt pek çok kişiyi garanti ediyor gibi görünüyordu ve Çin gibi ülkelerin kripto düzenlemeleri konusunda ABD'nin önünde ilerlediğini iddia eden bazılarına karşı çıktı.

Ülkenin düzenleyicilerine olan inancını ve güvenini ifade eden DeWitt, ülkenin sonunda dijital varlıkların inovasyonunu kavrayacağını ve yeterli standartları başarıyla oluşturacağını savundu.

İşlerin biraz fazla yavaş hareket edip etmediği sorulduğunda, DeWitt son beş yıl içinde görülen büyüme örneğini aktardı. Dijital varlık endüstrisinin 2015 yılında tamamen düşünülemez olan kalkınma ve pazar katılımı açısından zamanının çok ötesinde olduğunu iddia etti. Bu nedenle, temel iyileştirmeler yapmak için uygun planlama ve sabrın gerekli olduğuna inanıyor. değişiklikler çeşitli uygulama türlerinde etkilidir.

CBDC'lerden bahseden DeWitt, Merkez Bankaları isterse CBDC'leri bir gün içinde blockchain yardımı olmadan başlatabileceklerini ifade etti. Ancak ticari bankaların pazarını korumak için bu adımı atmadılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ