Hutchins, fintech yayıgınlaşmadan önce fintech'te olduğunu ve çok yönlü işlevselliği göz önüne alındığında akıllı telefonun şimdiye kadar yaşadığı “en büyük deflasyon aracı” olduğunu söyledi.

Merkezi Olmayan Kripto

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenen yuvarlak masa toplantıları sırasında, özel sermaye şirketi Silver Lake Partners'ın kurucu ortağı Glenn Hutchins, ödeme endüstrisinde devrimci teknoloji söz konusu olduğunda ABD'nin neden geride kaldığını ortaya koyuyor.

AT&T direktörü olarak görev yapan Hutchins, panele SEC Başkanı Jay Clayton ve eski müdürü Gary Cohn ile birlikte katıldı. ABD Ulusal Ekonomi Konseyi, finans ve para politikasındaki teknolojik değişimleri ve sermaye piyasalarını etkileyen emek ve küresel makroekonomik eğilimleri kapsayan kapsamlı bir tartışmada statükonun neden ödemelerdeki ilerlemeyi engellediğini tespit ediyor.

“Biz zaten gerideyiz. Diğer bir deyişle, Asya'daki ödeme yöntemleri ABD'dekinden çok daha iyidir. Ama bu öncelikle düzenleyici bir sorun değil. Bu öncelikle kredi kartı şirketleriyle ilgili eski bir konudur. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ödeme sistemi, kariyerimde teknoloji yatırımcısı olarak gördüğüm, teknolojinin kullanılmasının fiyatın yükselmesine neden olduğu tek yer. ”

Hutchins, fintech yayıgınlaşmadan önce fintech'te olduğunu ve çok yönlü işlevselliği göz önüne alındığında akıllı telefonun şimdiye kadar yaşadığı “en büyük deflasyon aracı” olduğunu söyledi.

“Genellikle, menkul kıymet alım satımından bahsettiğimiz gibi fiyatları düşüren bu maliyet eğrileri var, ancak ödemelerde Apple Pay bir çeyrek eklediğinden yükseldi. Stripe noktaya çeyrek ekler. Square belki bir nokta daha ekler. Yani ödemeler % 2'den % 2.25'e ve % 2.75'e gidiyor.

Bu aslında tüketiciyi parçalamak demek ve finansal dahil etmeyi kolaylaştırmayı bırakın zorlaştımak anlamına geliyor. Aslında bu tür bir organizasyonun daha geniş amacını düşündüyseniz, aslında bu fiyatları düşürmek, tüketici adaletini artırmak ve finansal içermeyi genişletmek için teknolojilerin tanıtımını kolaylaştıracaksınız. ”

Hutchins, ileriye doğru teknolojik bir sıçramayı benimsememiz ve sadece ses ve videoyu değil, aynı zamanda ışık hızında hareket eden işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirmeyi amaçlayan değerli herhangi bir şeyi taşımak için interneti kullanmamız gerektiğini söylüyor.

Dijital varlıklar dünyasına geçen Cohn, Amerikalıların blockchain teknolojisini kripto para birimleriyle birleştirdiğine inanıyor.

“Hiç eşanlamlı değiller. Bu yüzden kripto konusunda oldukça hızlı olacağım: Bir çeşit kripto para dünyasına gerçek bir inanan değilim. ”

Cohn’un kripto eleştirisi, meşru endişeleri karşılamak için programlanabilir ölçütlerden yoksun, geleneksel düzenlemelerden ayrılan bir endüstri olarak gördüğü şey etrafında dönüyor.

"KYC'ye inanıyoruz. AML'ye inanıyoruz. Denetim takibine ve bazı düzenleyici gözetimlere inanıyoruz… bu yüzden para birimini çıkarın."

Blockchain'e gelince, teknolojinin devrimci olduğunu ve finansal hizmetler üzerinde ve geniş bir endüstri yelpazesinde büyük bir etkisi olacağını düşünüyor.

Hutchins, kripto dünyasını üç bileşene ayırdığını söylüyor: Blockchain, token ve protokol, hepsi birlikte e-posta gibi değerli bir şeyi dünya çapında taşımak için yeni çözümler oluşturmak için birlikte çalışıyor.

“Bitcoin veya Ethereum veya başka bir protokol yoluyla özel blok zincirlerini dünyadaki diğer blok zincirlerine bağladığımızda dünya, finansta değişecek ve dünya çapında Blockchains Web'i temelde değiştirecek olan küresel bir blockchain'e sahip olacak.Sadece değeri değil, dünyayı ışık hızında hareket ettiririz, aynı zamanda aslında hesaplama şeklimizi temelden değiştiririz.

 Yaşamım boyunca deneyimlediğim dördüncü bilgi işlem paradigması - merkezi olmayan bilgi işlem paradigması. Dönüşümcü olan bununla gerçekten nereye gidebileceğimizin vizyonu budur. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ