Craig Wright, mahkemede kendisine ait olduğunu iddia ettiği 'Satoshi' adreslerinin özel anahtarları olmadığı fikrini reddetti.

"Mesaj İmzalanmadı": Craig Wright Tulip Trust Fabrikasyonunu Reddediyor

Craig Wright, mahkemede kendisine ait olduğunu iddia ettiği 'Satoshi' adreslerinin özel anahtarları olmadığı fikrini reddetti.

Craig Wright, 145 adedi tarafından kendisine “yalancı ve sahtekarlık” diyen bir mesaja rağmen, mahkemede verilen 'Satoshi' Bitcoin adreslerine tek başına erişebildiğini savunuyor.

Wright, “dijital imzaları hiç anlamıyor” sonucunda güvenilirliğinin şu an itici olduğunu düşündüğünü söylüyor.

Çiftin birlikte madencilik yapmış olabileceği veya madencilik yapamayacağı milyarlarca dolarlık Bitcoin (BTC) payı arayan eski iş ortağı Dave Kleiman'ın varisleri tarafından dava ediliyor.

Davanın bir parçası olarak Wright, kendisine ait olduğunu iddia ettiği erken Bitcoin adreslerinin bir listesini yaptı. Ancak, 24 Mayıs'ta bilinmeyen bir oyuncu, özel anahtarlarla dosya listesinde 145 adrese imzalanan bir mesaj gönderdi. Tüm listenin bir uydurma olduğunu göstermek için Kleiman varisleri tarafından ele geçirildi.

Ancak Patrick McLain ile 3 Haziran'da REIMAGINE 2020’nin YouTube kanalında yaptığı bir röportajda Wright, “Mesaj imzalanmadı” dedi ve herkesin böyle bir mesajı anonim olarak imzalayabileceği fikrini reddetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ