Japon mesajlaşma devi LINE, Singapur kripto borsası BITBOX'u kapattı ve BITFRONT adlı küresel bir platform başlattı.

Mesajlaşma Devi LINE Singapur Merkezli Kripto Para Borsasını Kapatıp Bu Ülkede Küresel Bir Platform Başlattı

Japon mesajlaşma devi LINE, Singapur kripto borsası BITBOX'u kapattı ve BITFRONT adlı küresel bir platform başlattı.

ABD merkezli BITFRONT, LINE'ın kripto ve blok zinciri işlerini denetleyen LVC Corporation'ın bir yan kuruluşu olan LVC USA tarafından işletilmekteir. BITFRONT hem fiat-kripto hem de kripto-kripto ağ geçitleri sağlıyor.

Yeni platform LINE'ın küresel borsa stratejisinin bir parçası olarak ABD'de borsa operasyonları için lisans aldıktan sonra BITBOX'un kapatıldığını sözlerine ekledi.

BITFRONT şu anda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BTC), Tether (USDT) Stablecoin ve LINE'ın yerel tokenı LINK dahil olmak üzere beş token ticaretini desteklemekte.

Lansman hakkında yorum yapan LVC Corporation CEO'su Youngsu Ko, "Bu, blockchain'in kitlesel olarak benimsenmesi yönünde büyük bir adımdır [...]. Blockchain ve kripto para birimini kullanıcılarımız için daha erişilebilir hale getirmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulunuyor.

LINE, aylık 186 milyon aktif kullanıcıdan oluşan küresel bir müşteri tabanına sahip olduğunu iddia ediyor.

Sözcü “BITFRONT şu anda New York, Hawaii ve Nevada'daki kullanıcılar için mevcut değil” açıklamasında bulunuyor.

Bugünkü lansmanıyla LVC Corporation şimdi iki borsa işletiyor - küresel platform BITFRONT ve Japonya'da BITMAX, 2018'de piyasaya sürüldü.

 Kripto ticaret platformlarının kripto para alanında yeni borsaların nasıl bir performans sergilediği görülüyor. BITFRONT'un rekabet avantajı üzerine, sözcü platformun "LINE'ın büyük bir küresel hizmet olarak uzun yıllara dayanan deneyimine dayanan kapsamlı güvenlik ve endüstri bilgisi getirdiğini"söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ