Meta Platforms Inc, platformlarında NFT'leri benimsemesini sonlandırıyor.

Meta, Facebook ve Instagram

Meta Platforms Inc, platformlarında NFT'leri benimsemesini sonlandırıyor. Bir gerileme olsa da, NFT ekosistemi, yaygın kullanımı göz önüne alındığında gelişmek için faturalandırılmıştır.

Amerikan çok uluslu teknoloji devi Meta Platforms Inc, şirketin içerik oluşturucuları en iyi şekilde destekleyebilecek diğer yönlerine odaklanmak için Non-Fungible Token (NFT) programından vazgeçiyor. The Verge tarafından bildirildiği üzere güncelleme ilk olarak şirketin ticaret ve fintech lideri Stephane Kasriel tarafından paylaşıldı ve firmanın sözcüsü Joshua Gunter tarafından onaylandı.


Meta Platformlarının kripto ekosistemine girmesi, artık feshedilmiş olan Diem stablecoin projesiyle damgasını vurdu. Proje ilk olarak Libra olarak markalandı, ancak düzenleyiciler ve kanun koyuculardan gelen birçok baskının ardından firma, Aralık 2020'de markasını Diem olarak değiştirmek zorunda kaldı. dijital para birimlerini ve NFT'leri destekler.

Meta, milyarlarca dolarlık kripto dünyasına girişe ilk öncülük eden en büyük teknoloji devlerinden biriydi. Pek çok başarı kaydedilmeden firma, Ocak 2022'de Diem projesinin varlıklarını Silvergate Bank'a 182 milyon dolara satmak zorunda kaldı. başarısızlıklar.

Meta Platformlar, Instagram'da ve onun amiral gemisi uygulaması Facebook'ta NFT'leri desteklediğini duyurduğunda birçok Web3.0 savunucusunun zevki haline geldi. Bu NFT özelliklerinin piyasaya sürülmesi, kripto topluluğu tarafından geniş çapta kabul gördü ve birçoğu, şirketin NFT ekosistemine girmekle övündüğü milyarlarca aylık aktif kullanıcıya erişim sağlayacağını umuyor.

Özellikler lansman sırasında bazı belirli bölgelerle sınırlı olsa da, daha fazla kullanıcı firmanın ürünü kendi yetki alanlarında piyasaya sürmesi fikrinden memnun kaldı.

Meta NFT'ler Başlamadan Duruyor

Meta Platformları, NFT'ler entegrasyon sürücüsüne tamamen başladığından bu yana bir yıldan kısa bir süre içinde, daha başlamadan zorlamayı durduruyor. Durdurma, son birkaç çeyrekte yeni dünyaya geçişi yöneten birimden kaynaklanan tahakkuk eden kayıpların ardından şirketin metaverse arayışlarında karşılaştığı en büyük ters rüzgarlardan biri olarak sayılıyor.

Meta için odak noktası artık değişiyor. Kasriel, "Şirket genelinde, odak noktamızı artırmak için neye öncelik verdiğimizi yakından inceliyoruz" dedi. "Yaratıcıları, insanları ve işletmeleri desteklemenin başka yollarına odaklanmak için dijital koleksiyon ürünlerini (NFT'ler) şimdilik azaltıyoruz." Bunun yerine şirket, Reels'te mesajlaşma ve para kazanma ve Meta Pay'i iyileştirme gibi "ölçekte etki yaratabileceğimiz alanlara" odaklanıyor.

Meta Platformlar, Web3.0 dünyasında farkındalığı artırmaya yardımcı olma eğiliminde olan en büyük Web2.0 devlerinden biri olmaya devam ediyor. Yakın gelecekte NFT'lere geri dönüp dönmeyeceği belirtilmese de bu sektör için büyük bir gerileme, ancak bunun bir bütün olarak NFT'lerin sonu olduğunu söyleyemeyiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ