Meta, kullanıcıların kendi metaverse'lerinde avatarları için kıyafet satın almalarına izin verecek bir tasarımcı dijital giyim mağazası başlattığını duyurdu.

Meta, Metaverse Dijital Giyim Mağazasını Başlattı

Şirket, giyim ve diğer aksesuarların kullanıcıların kimlik ifadesinin önemli bir parçası olacağına ve bunun onları Facebook ve Instagram da dahil olmak üzere Meta'nın tüm uygulamalarında giyilebilecek dijital kıyafetlere para harcamaya ikna edeceğine inanıyor.

Metaverse Giysisi Satmak için Meta

Dünyamıza alternatif ve dijital bir yaklaşım olan meta veri deposunun yükselişi ile şirketler, meta veri deposu kullanıcılarının ifade ihtiyacının üretebileceği kazançlardan yararlanmak için giyim gibi sektörleri dahil etmeye başladılar. Bu şirketlerden biri, kısa süre önce kullanıcıların metaverse avatarlarını giydirmek için farklı markaların kıyafetlerini satın almalarını sağlayacak “Meta Avatarlar Mağazası” adlı bir dijital giyim mağazasının lansmanını duyuran Meta.

Bu hafta farklı pazarlara açılacak olan mağaza, Balenciaga, Prada ve Thom Browne tarafından oluşturulan dijital tasarımlara yer verecek ve Meta'nın Facebook, Instagram ve Messenger'daki avatarları için geçerli olacak. Mevcut kıyafetlerin her birinin fiyatı henüz açıklanmadı.

Meta'nın Dijital Bahsi

Meta'nın bahsi basit: şirket, metaverse'in önümüzdeki yıllarda o kadar büyüyeceğine ve bu dijital öğelere olan ihtiyacın da onunla birlikte büyüyeceğine inanıyor. Bu nedenle şirket bu yılın başlarında meta veri tabanına dayalı bir işe yöneldi. Meta'nın kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, bu öğelerin alaka düzeyi hakkında şunları söyledi:

Dijital ürünler, meta veri evreninde kendinizi ifade etmenin önemli bir yolu ve yaratıcı ekonominin büyük bir itici gücü olacak. Yakında daha fazla marka eklemek ve bunu VR'ye getirmek için heyecanlıyım.

VR ile Zuckerberg, muhtemelen Meta'nın amiral gemisi metaverse uygulaması olan Horizon Worlds'e atıfta bulunuyor ve bu yalnızca bir VR kulaklık serisi olan Meta's Quest sahipleri tarafından kullanılabilir. Platformun kullanıcılarının da bu dijital eşyaları Horizon World'de giyebilecekleri muhtemel.

Ancak uzmanlara göre, Meta'nın kullanıcıları metaverse'e adım atmaya ikna etme yolculuğu kolay olmayacak. Zuckerberg, metaverse için bu erken dönüşün onlara mal olacağını zaten kabul etti. Mayıs ayında, bu değişikliğin şirketin önümüzdeki üç ila beş yıl boyunca “önemli miktarda para” kaybetmesine neden olacağını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ