Meta veri tabanı tabanlı platform Meta, meta veri tabanında değer etkileşimini desteklemeye yönelik yeni bir cüzdanın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Meta, Metaverse Özel Dijital Cüzdanı Meta Pay

Eski Facebook Pay hizmetinin yeniden markası olan Meta Pay, Facebook Pay'in geçmişte yaptığı işlevleri yerine getirmeye devam edecek, ancak meta veri tabanındaki dijital kimlikleri kullanarak mal ve hizmetler için evrensel bir ödeme yöntemi olarak geliştirilecektir.

Facebook Pay, Meta Pay'e Yeniden Marka Veriyor

Meta, meta veri deposundaki işlem ve değer etkileşimleri sorununu çözmeye çalışıyor. Şirket , Meta'nın meta veri deposunun yaklaşan yinelemesinde kullanıcıların ekonomisini destekleyecek yeni bir dijital cüzdanın piyasaya sürüldüğünü duyurdu . Meta Pay olarak adlandırılan cüzdan, bugün Facebook Pay olarak bilinen şeyin bir evrimi olacak ve şu anda gerçekleştirdiği ödemeleri desteklemeye devam edecek, ancak dijital kimlik ve sahiplik kanıtına yeni bir odaklanma ile.

Meta (eski adıyla Facebook) CEO'su Mark Zuckerberg'e göre Meta Pay, meta veri tabanındaki iki soruna çözüm olacak: dijital ürünlere erişilebilirlik ve mülkiyet kanıtı. Bu konuda şunları söyledi:

Gelecekte, yaratmak veya satın almak isteyebileceğiniz her türden dijital ürün olacak – dijital giyim, sanat, videolar, müzik, deneyimler, sanal etkinlikler ve daha fazlası. Sahiplik belgesi, özellikle bu öğelerden bazılarını farklı hizmetlerde yanınıza almak istiyorsanız önemli olacaktır.

Metaverse'de Taşınabilirlik ve Standardizasyon

Zuckerberg, ideal olarak meta veri deposunun bir bölümünde satın alınan her şeyin aynı işlevler ve özelliklerle başka bir platformda mevcut olması gerektiğini belirtti. Bu, Meta'nın Meta Pay ile ulaşmaya çalıştığı hedeflerden biridir: dijital öğelerin satın alınmasını tek bir dijital kimliğe bağlayan bir tür Web3 kimliği. Zuckerberg şöyle açıkladı:

Bu tür bir birlikte çalışabilirlik, insanlar için çok daha iyi deneyimler ve içerik oluşturucular için daha büyük fırsatlar sunacaktır. Yani, dijital ürünlerinizi ne kadar çok yerde kolayca kullanabilirseniz, onlara o kadar değer verirsiniz, bu da içerik oluşturucular için daha büyük bir pazar yaratır.

Ayrıca Zuckerberg, tüm metaverse genelinde evrensel bir ödeme yönteminin içerik oluşturucular için bir fırsat olacağını, çünkü daha fazla tüketicinin içeriklerini satın alabileceğini savunuyor. Ancak bu belirli bir standardizasyon seviyesi ile başarılabilir.

Şirket yakın zamanda Microsoft ve Epic Games gibi diğer şirketlerle , metaverse'lerin her şeyi için bir açık standartlar grubu başlatmak için ortaklık kurdu ve metaverse'leri gelecekte daha birlikte çalışabilir hale getirmek için ortak noktalar oluşturmaya çalışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ