Bu yazımızda sizlere Metadium (META) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve META Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Bu yazımızda sizlere Metadium (META) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve META Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Metadium (META) Nedir?

Metadium (META), internetin blok zinciri üzerine kurulu yeni nesil kimlik protokolü katmanıdır. Metadium, merkezi olmayan dijital kimliği destekler ve yeni nesil kimlikleri güvenli bir şekilde sunmak için Metadium ekosisteminin kalbi görevi görür. Bu meta kimlik, özerk tanımlamaya izin vererek, kullanıcılarına kimliğin sahipliğini sağlama yeteneğine sahiptir.

Metadium, özerk kimlik fikrine dayanmaktadır. Özerk kimlikler, veri öznelerinin yalnızca kendi kimliklerinin tek koruyucusu olmadığı, aynı zamanda kimliklerin birden fazla yerde işlev gördüğü, merkezi olmayan kimlikler olarak tanımlanır. Böylece özneler kendi kimlikleri üzerinde sınırsız bir özerkliğe sahiptir. Ayrıca, özerk kimlikler, müzik tercihleri ve favori renkler gibi faktörleri içerebilen sınırsız kişisel bilgiler içerir. Ayrıca bireylerin aracılar veya merkezi otorite olmadan kolayca doğrulanmasını sağlar.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Metadium, bireylerin kendi kimliklerini yönetmek için merkezi bir otoriteye güvenme ihtiyacını ortadan kaldırarak dijital kimliklerin ademi merkeziyetçiliğini destekler. Başka bir deyişle, Metadium aracılığıyla bireylerin veya veri öznelerinin varlıklarını doğrulamak için merkezi bir otoriteye veya ekosistemdeki başka herhangi bir aktöre güvenmeleri gerekmez. Bu sayede kullanıcılar dijital dünyada kim olduklarını iddia edebilir ve istedikleri yerde ve zamanda verilerini merkezi olmayan bir şekilde yönetebilir, güvence altına alabilir ve kullanabilir.

Metadium blok zincirinin işlevleri

Metadium, kimlik verisi işlemlerinin güvenilir kayıtlarını toplamak için bir blok zinciri protokolüdür. Özünde, Metadium protokolü ölçeklenebilir, performanslı ve ölçeklenebilir yeni nesil bir kimlik platformunu kolaylaştırır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ