NFT alan adları internette şimdiden büyük bir isme ulaştı ve büyük bir çevrimiçi insan topluluğu her gün bunun hakkında konuşuyor.

.metaverse Alan Adları Quik.com

NFT alan adları internette şimdiden büyük bir isme ulaştı ve büyük bir çevrimiçi insan topluluğu her gün bunun hakkında konuşuyor. Onlardan biriyseniz, Quik.com'u duymuş olmalısınız. Quik.com nedir? Quik.com, tek bir yerde basılacak, satın alınacak ve satılacak bir dizi NFT alan adı TLD'sini desteklemeye hizmet eden bir web3 alan adı pazarıdır.

Quik.com'u bu kadar benzersiz kılan ve NFT alan adlarının satılma ve satın alınma şeklini nasıl değiştiriyor? Quik.com'un alan adlarını basmak için çok basit bir mekanizması var. Bunun da ötesinde, NFT alan adlarını listeleyebileceğiniz veya satın alabileceğiniz ve ayrıca web3 hevesli Quik.com topluluğuyla etkileşime girebileceğiniz kripto alan adları için bir P2P Pazaryeri vardır. Bunun dışında Quik.com, tercih ettiğiniz alan adını kolayca bulmanızı sağlayan hızlı ve sağlam bir arama mekanizmasına sahiptir. Bununla birlikte, az önce bastığınız kripto alan adını kullanmanın çeşitli yollarını sunar.

.metaverse Alan Adları Nelerdir ve Neden Bu Kadar Popülerler?

.Metaverse alan adları, yalnızca ethereum blok zincirinde oluşturulmuş TLD'lerdir. Ama neden bu kadar popülerler? Temel bilgilerden başlayalım. Böylece, NFT alan adları, web3'teki merkezi olmayan web sitelerini güçlendirecek ve bu da onları kelimenin tam anlamıyla web3'e bilet haline getirecektir. Bunun dışında metaverse, hem teknolojik hem de popülerlik açısından her gün sıçramalar ve sınırlarla büyüyen tam gelişmiş bir endüstridir.

Bunların ikisini de alın ve bir araya toplayın ve bir .metaverse alan adı elde edin. Şimdi, Quik.com bir sorunu çözdü. Nasıl? NFT alan adları, web3 üzerinde merkezi olmayan web sitelerini barındırmak için kullanılabilir, ancak bu, chrome gibi normal bir tarayıcı tarafından yapılamaz. Bu nedenle Quik.com ekosistemi, kullanıcılarının NFT alan adlarını kullanarak merkezi olmayan web sitelerini barındırmasına ve ayrıca web3'te gezinmesine olanak tanıyan bir krom uzantısını yakında yayınlayacak.

Bu, metaverse ile ilgili içeriği ortaya çıkaracak bir web3 merkezi olmayan web sitesine ev sahipliği yapma potansiyel fırsatını ortaya çıkarır. Meta veri deposu çok büyük bir hit olduğundan, meta veri deposu alan adı TLD'lerinin de grafiklerin en üstünde olması hiç de kolay değil.

Bir Nokta Metaverse Alan Adını Nasıl Basarsınız?

Bir .metaverse alan adı, yalnızca Quik.com'a giderek basılabilir. Buraya geldikten sonra meta maskenizi veya cüzdanınızı web sitesine bağlamanız yeterlidir. Daha sonra .metaverse etki alanları bölümüne gidin. Burada tercih ettiğiniz NFT alan adını arayın. Bununla işiniz bittiğinde, kullanılabilirliğini kontrol edebilirsiniz. Eğer mevcutsa, size nane seçeneği gösterilecektir. Burada ona basabilir ve ardından işlemin cüzdanınızda görünmesini bekleyebilirsiniz. Meta veri deposu alan adını size ait yapmak için işlemi onaylayın.

Artık alan adını kripto cüzdanınızda saklayabilir veya Quik.com ekosistemini kullanarak web3 üzerinde merkezi olmayan bir web sitesini barındırmak için kullanabilirsiniz. Ekosisteminden NFT alanlarını uygulamak için yakında açılacak daha birçok şey var. Quik.com ilerleme yol haritasına daha fazlasını ekledikçe TLD'ler de genişlemeye mahkumdur.

Neden Yakında Bir .metaverse Etki Alanı Almalıyım?

Quik.com'dan bir .metaverse alan adı mı alıyorsunuz? Bu çok önemli. Alan adını bastıktan sonra, onu tutmayı veya Quik.com'daki P2P pazarında satmayı seçebilirsiniz. Diyelim ki bunu yaptınız. .metaverse kripto alan adınızı sattınız. NFT alan adını basan asıl kullanıcı olduğunuz için, NFT alan adının sonsuza kadar yaptığı her işlemden bir telif hakkı almaya hak kazanacaksınız.

Hepsi bu kadar değil, Metaverse alan adlarının artması ve artan talep ile .metaverse alan adları önemli bir değer kazanacaktır. İşte, bilmeniz gereken tek şey, kendinizi bir .metaverse alan adıyla çalıştırmaya başlamak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ