Sanal gerçeklik alanı pandemi ile birlikte gelişimini daha da hızlandıran bir alan haline geldi.

Sanal gerçeklik alanı pandemi ile birlikte gelişimini daha da hızlandıran bir alan haline geldi. Mesele sadece oyun alanı ile de ilgili değil. Çok farklı gelişmelere tanıklık ediyoruz.

Başlığı Lokanta odaklı attık ama aslında kast ettiğimiz yeme ve içme sektörü ile ilgili. Biliyorsunuz, pandemi süreci özellikle alış veriş alışkanlıklarımızı değiştirdi. Sadece bizim değil, dünya devletleri bile yiyecek sektöründe menis değişikliklerine ve hizmette farklılaşmaya gittiler.

Metaverse alanında yeme içme sektörünü tat alamayız diyerek anlamsız bulabilirsiniz. Ancak metaverse alanını bir güç olarak insanlığa göz kırptığı bambaşka bir dünyanın habercisi olduğu bir zaman dilimini yaşıyoruz.

Restoran sektörünün de bu alana duyarsız kalamayacağını kalmaması gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Belki tat alma duygusunu metaverse alanına taşıyamayacağız ancak yemeğin bir sosyalleşme aracı olduğu dikkate alındığında ileride çok farklı seçeneklerle karşılaşmış olacağız.

Evet. Dünyamız koronavirüsü ile çok sıkıntılı bir süreci yaşıyor. Ancak sanal gerçeklik ve metaverse ile bu sürecin karşımıza çıkarttığı fırsatlar da söz konusu oldu. Ülke olarak bu fırsatı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Alanı iyi takip edelim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ