Metaverse alanı büyümesini sürdürürken karşımıza hangi yeni mesleklerin çıkacağı önem kazanıyor.

Metaverse alanı büyümesini sürdürürken karşımıza hangi yeni mesleklerin çıkacağı önem kazanıyor. Alanın bizlere sunacağı sürpriz meslekler kuşkusuz genç nesiller için önemli ilham kaynağı oluyor. Bu noktada genç nesillerin bilgilendirilmesi ise geleceği şekillendirmede etkili hamleler olacaktır.

Başlıkta verdiğimiz evren ve dünya mimarları mesleğine gelince 2000’li yılları hatırlarsınız. Popüler tüketim markaları arasında topluluk platformları son derece revaçta idi. Bu platformlar aynı zamanda bugünün sosyal medyasının da öncüsüydüler.

Metaverse evreni birbiri ile bağlantılı topluluk dünyalarıyla gidecek bu özel dünyaların mimarlarına çok fazla iş düşecek. Özellikle bu yeni evrenin mimarları görselliği öne çıkaracak.

Reel dünyadaki mimarları düşünün mesela. Geçmiş ile medeni bir araya getiren mimari çizimler karşımıza ne kadar güzel ve değerli yapıları çıkardı, değil mi? Her güzel binada mimarını andık.

Benzer bir gelişme metaverse alanında da söz konusu olacak. Evren ve dünya mimarları da reel dünyadaki mimariye benzer şekilde metaverse platformlarını etkili bir şekilde donatacaklar.

Sanal bir dünyadan bahsetmek bile toplulukların yönelimi ve ilgisi öylesine fazla oldu ki metaverse alanı artık yeni gerçekliğimiz haline geldi. Artık bu kadar popüler hale gelen bir alanın dünya yüzeyinden kalkmasını beklemek imkansız. Özellikle de bu kadar beğenildikten sonra.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ