Metaverse’u deneyimlemiş kiminle konuşsanız bu alana hayran olduklarını ve bu alandan artık vazgeçemeyeceklerini ifade ediyorlar.

Metaverse’u deneyimlemiş kiminle konuşsanız bu alana hayran olduklarını ve bu alandan artık vazgeçemeyeceklerini ifade ediyorlar. Açıkçası okurlarımızdan da bu alanı tecrübe eden varsa yorumlar kısmına yazabilirler.

Geçenlerde bir arkadaşım Metaverse’te gezintiye çıktığını ve Osman Hamdi Bey’in ‘’Kaplumbağa Terbiyecisi’’ tablosunun içindeki kaplumbağaları marulla beslediğini ifade etti.

Daha ilginç anlatılar da var. Devrim Erbil’in çizgi çizgi İstanbul’unda kayıkla dolaşmak gibi örneğin. Büyüleyici bir dünyada olduklarını açıkça ifade ediyorlar. Doğa gezintisine çıkanlar ise cabası.

Avatarlar ile dostluklar kuranlara ne demeli. Yeni arkadaşlıklar AVM’lerde dolaşmalar. Kimi zaman yapılan iş toplantıları. Yerine göre eğlence amaçlı faaliyetler. Hepsi bu alanda.

Bir arkadaşım geçtiğimiz günlerde normalde standart yaşamında alamayacağı bir Gucci marka çantayı Metaverse’te alabildiğini ifade edince bu alanın gerçek hayatta tatmin olamadığımız kimi duygularımızı da tatmin edebileceğini anladım.

Yakında Metaverse’te bir antikacıya bile rastlamak mümkün olacak. Hatta hayallerimizin bile çok ötesi mümkün olacak desek abartılı olmayacak. Deneyimlerinizden bahsetmeyi unutmayın!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ