Henüz daha bebeklik çağında olan metaverse gelişimini sürdürdükçe alana yönelik tahminlerde gelmeye başlıyor.

Henüz daha bebeklik çağında olan metaverse gelişimini sürdürdükçe alana yönelik tahminlerde gelmeye başlıyor. İleride büyük bir ekonomiye sahip olacağı öngörülen metaverse için son tahmin Amerika’nın en büyük bankalarından biri olan Citigroup’tan geldi.

Banka tarafından yapılan açıklamada metaverse ekonomisinin 2030 yılına kadar 8 ila 13 trilyon dolarlık bir değere ulaşabileceği öngörülüyor. Bankanın tahminleri bununla da sınırlı değil. Metaverse kullanıcı sayısına yönelik olarak da tahmin yürüten banka bu sayının 5 milyar kişiye ulaşabileceğini belirtiyor.

Metaverse için son derece olumlu bir görüş bildiren banka Web 3.0 ve Metaverse’ün bir sonraki evriminde oyun oynamanın ötesine geçileceğini ve sanat, sağlık, ticaret, medya gibi alanların metaverse ile entegre olacağını vurguluyor.

Banka ayrıca metaverse alanında kripto para birimlerinin baskın olacağını ancak ekosistemdeki çok zincirli eğitim göz önünde bulundurulduğunda fiat para birimleri ve merkez bankası dijital para birimlerinin bir arada olacağını vurguluyor.

Şimdilik 21 milyar dolarlık bir değere sahip olan metaverse’ün iki yıl içerisinde 800 milyar dolarlık bir değere ulaşması bekleniyor. Bu durum metaverse coin’lerinin de önemli ölçüde değer kazanması anlamına geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ