Metaverse alanında yeni gelişmeleri siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaya devam ediyoruz.

Metaverse alanında yeni gelişmeleri siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaya devam ediyoruz. Metaverse’te geçtiğimiz günlerde ilk bilimsel toplantı yapıldı. Bu toplantıya Türk bilim adamları öncülük etti.

Metaverse’teki toplantıya katılım ise dünyanın her yerinden gerçekleşti. Türkiye, Japonya, Azerbaycan, Mısır, Kazakistan ve İngiltere gibi pek çok farklı ülkeden bilim adamlarının katıldığı toplantıda hekimler gastroenteroloji alanındaki gelişmeleri paylaşarak kolorektal konser ve poliplerin tanı  ve tedavisinde güncel gelişmeleri tartıştılar.

50 bilim adamının katıldığı ve yoğun ilgi gören toplantıda Liv Hospital Gastroenteroloji Uzmanı  Prof. Dr. Erdem Akbal başkanlık yaptı. Hekimler toplantıya katılmak için kendi avatarlarını yani sanal profillerini oluşturdular.

Oluşturdukları avatarlar ile sanal dünya içerisinde yer alan kongre salonuna giren hekimler burada aynen reel dünyada katıldıkları sempozyumlarda yaptıkları sunumlarda olduğu gibi sunumlar yaptılar.

Konuşmacılar ayrıca kürsüye de çıktılar. Toplantı sonrasında ise fuaye alanına bir araya gelen hekimler sanal alansa sohbet etme imkanı da buldular.

Metaverse alanı reel dünyada yapılan hemen her şeyi sanal alana taşıyacak gibi duruyor. Bu yönüyle metaverse’ün hem zamandan hem de mekandan önemli ölçüde kazanç sağlayabileceği ifade edebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ