Metaverse ve sanal gerçeklik teknolojilerinin gittikçe geliştiği bir aşamayı hep birlikte yaşıyoruz .

Metaverse ve sanal gerçeklik teknolojilerinin gittikçe geliştiği bir aşamayı hep birlikte yaşıyoruz . Bu teknolojilerin gelişmesi aynı zamanda akıllı gözlükleri de gündeme getiriyor. Bu çerçevede sanal gerçeklik gözlüklerinin yanı sıra günlük yaşamda kullanabileceğimiz normal boyutlardaki akıllı gözlüklerin sayısı da hızla artıyor.

Metaverse ve sanal gerçeklik teknolojileri ile 2021 yılı akıllı gözlük sektörünün baş döndüren bir harekete sahip olduğu bir yıl haline geldi. Geleceğin interneti ve sosyal medyası olarak nitelenen Metaverse için hazırlıklar sürüyor. Tabi bu gelişmeye bağlı olarak da markalar sanal geçeklik gözlükleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

HTC, Samsung, Microsoft ve Oculus gibi markaların sanal gerçeklik gözlüklerinin var olduğu zaten biliniyor. Diğer taraftan Vive,  HoloLens ,Gear , Rift ve Quest gibi sanal gerçeklik gözlükleri de halen piyasada satılıyor. Bunların yanında gündelik hayatta kullanılabilecek türden sanal gerçeklik gözlüklerinin sayısı giderek artıyor. Bu çerçevede Facebook Ray-Bon ile bir işbirliğine giderek Ray-Bon Stories’i tanıttı. Ayrıca Lenovo’nun da Think Reality A3 isimli bir sanal gerçeklik gözlüğü modeli bulunuyor.

Lenovo’nun gözlüğünün üzerinde ayrıca bir kamera yer alıyor. USB kablo ile bilgisayara ya da cep telefonlarına bağlanabiliyor. Bu gözlüklerle aynı zamanda  gerçek yaşamda artırılmış gerçeklik etkisini de yaşamış oluyorsunuz. Oppo da Air Glass ile bu alan giriyor. Sonuç olarak 2022 yılı Metaverse ve sanal gerçeklik teknolojileri ile eş zamanlı olarak akıllı gözlüklerde büyük değişimlere ve gelişmelere tanıklık edeceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ