Gelişmekte olan Metaverse'in nasıl bir şekil alacağını görmek için kalmasına rağmen, Güney Kore hükümeti bunun erken bir yatırımcısı haline geldi.

Gelişmekte olan Metaverse'in nasıl bir şekil alacağını görmek için kalmasına rağmen, Güney Kore hükümeti bunun erken bir yatırımcısı haline geldi. Hareket, diğer devletleri gelecekte merkezi bir aşamada görünebilecek teknolojiye yatırım yapmaya teşvik edebilir.

Yatırım, ülkenin ekonomisiyle bağlantılı teknolojilere yatırım yapmak için devletin yeni başlatılan programı Digital New Deal kapsamında geliyor. İletişim Teknolojisi ve Bilim ve Enformasyon Bakanlığı, Metaverse'i başlatmak ve yeni işler yaratmak için ülke içinde teknolojiye yatırım yapmayı planladığını duyurdu.

Ulusal fonun yatırımına öncülük eden Bilim ve BİT Bakanı Lim Hyesook, Metaverse'in “belirsiz potansiyele sahip haritalanmamış bir dijital kıta” olduğunu söyledi ve başlangıç aşamasını ayarlamak için belirlenen 223,7 milyar won (177.1 milyon $) miktarını açıkladı. startup'lar.

CNBC tarafından bildirilen duyuruya göre, Hyesook fonların ilk önce devlet hizmetlerini ve siviller için sanal planlarını kolaylaştıracak büyükşehir düzeyinde bir metaverse başlatmak için kullanılacağını açıkladı. Ve komşu ülkelerde yeni blok zinciri teknolojisinin kullanımını teşvik edebilir.

Everest Grubu'nun ortaklarından Yugal Joshi, diğer ülkelerin Güney Kore hükümetinin girişimini takip etme ihtimalini dile getirerek şunları söyledi:

Bazı şeyler parça parça oluyor ama bunun size hükümetlerin bunu daha ciddiye almaya başladığını söylediğine inanıyorum çünkü burası insanların bir araya geldiği bir platform. İnsanları bir araya getiren her şey hükümetleri ilgilendiriyor.

BTCUSD

Bitcoin fiyatı şu anda 30.000 dolar seviyesini koruyor. | Kaynak: TradingView.com'dan BTC/USD fiyat tablosu

Metaverse Dalgalar Yaratıyor

Teknolojik olarak agresif bir ülke olmakla birlikte, Güney Kore hükümetinin teknolojiye olan ilgisi arttı çünkü iki perakendeci firma zaten sektörde potansiyel gösterdi. Her iki şirket de müşteri deneyimlerini genişletmek için Metaverse ve yapay zeka entegrasyonunu başlattı.

Özellikle, teknoloji bilincine sahip olduğu bilinen ulus, gelişmekte olan teknolojiyi memnuniyetle karşılıyor ve bunun için zemin hazırlamak için proaktif adımlar atıyor. Devlet dairelerinde blok zinciri teknolojisini ilk kullanan yer burası ve benzer şekilde diğer ülkeler de aynı şeyi takip etti.

Facebook'un yeni Metaverse'e geçişi, değiştirilemez tokenleri  NFT'ler  içeren bir sanal gerçeklik kurulumuna atıfta bulunur. NFT'ler meta içinde bir kumaş, bir toprak parçası veya avatar gibi bir meta olarak hareket edecektir.

NFT'nin dijital çağdaki Hype'ından sonra, Metaverse oldukça yeni bir konsept olmasına rağmen daha fazla zemin kazandı. Google, Facebook ve Apple gibi dev teknoloji firmaları buna büyük ilgi gösterdi.

Benzer şekilde, Metaverse, yakın zamanda gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) 2022'de sıcak konu haline geldi. Uzman, teknolojinin çeşitli sektörlerde, özellikle de görevleri şahsen yerine getirmenin zorlaştığı kurtarma ve tıbbi operasyonlar için yardımcı olabileceğini belirtti. Zamanlar; sanal gerçeklik kurulumu rolünü çok iyi oynayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ