Başlık belki size abartılı gelebilir.

Başlık belki size abartılı gelebilir. Ancak VR gözlüklerinizi takıp bu aleme dalınca harikalar diyarı olduğunu bir kere daha görüyorsunuz. Lafı eğip bükmeye hiç gerek yok. Metaverse anlatıldığının çok daha ötesi.

Bu deneyim size uçsuz bucaksız bir alanın kapısını aralıyor. Yeri geliyor, bir sergideki tabloları dolaşıyorsunuz. Yeri geliyor, New York’ta bir otelin eğlence salonunda düzenlenen bir partiye katılıyorsunuz.

Katıldığınız parti öylesine gerçek ki, orada olmadığınıza kimse sizi ikna edemez. Muhteşem bir atmosfer. Dünyanın dört bir yanından avatarlar ile konuşuyorsunuz. Tabir-i caiz ise dünyadaki bütün insanlar karşınızda gibi.

Başka bir uzayın içerisinde üç boyutlu olarak karşı karşıya geldiğiniz bambaşka bir evren aslında Metaverse . Son zamanlarda bu kadar konuşmamızın sebebi muhtemelen Facebook’un bu alana 10 milyar dolarlık yatırım yapması.

Düşünsenize Kaplumbağa Terbiyecisi’nde yer alan kaplumbağaları marulla beslemek dahi imkan dahilinde. Çok yakın bir zaman diliminde belki de çok daha küçük cihazlar ile bu alanda yürüyecek, kimi işlemlerimizi çözecek, gerek bilimsel gerekse de ticari açıdan yeni başarılara imza atacağız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ