Teknolojik gelişmeler hepimizin dikkatini çekiyor.

Metaverse, NFT’ler VE Web3 Üzerine

Teknolojik gelişmeler hepimizin dikkatini çekiyor. Metaverse, Web3 ve NFT’ler ise son dönemde belki de en çok konuştuklarımız arasında yer alıyor. Bu yeni teknolojilere yönelik adımlar ise hep dikkat çekici hale geliyor. Biz de son gelişmeleri yorumlamak istedik.

Dünyada yasal düzenleyiciler kripto para alanına odaklanırken bir hata yapmak istemiyorlar. Zira yasal düzenlemelerde yapılacak bir hatanın bedeli çok ağır olabilir. Bu alanın uzun vadeli başarısının sağlanması yasal noktada bir serbestliğe bağlı olacak. Tabi her bir ülkenin bu alanda rekabet etme isteğini de bir kenara atmamak gerekiyor.

Yukarıdaki başlıkta verdiğimiz üç teknolojik realite ülkelerin teknolojide liderliği elde tutabilmek veya ele geçirebilmek için mücadele ettikleri bir alan. Diğer taraftan ülkeler kendi özgürlüklerini özellikle de teknolojik özgürlüklerini sağlamak adına bu alana yatırımlarını devam ettiriyorlar. Gelecek nesil odaklı internetin altyapısına yönelik rekabet de bu işin bir yönü.

Teknolojik alanda hızlı gelişmelerin bir de uyum sorunu olabileceğini vurgulamak gerekiyor. Uyum sağlayanlar ile uyum sağlayamayanlar arasında ortaya çıkabilecek olan şey açıkçası bir teknolojik gelişme şoku için bundan sonraki sürecin bu şoku yaşayan ile yaşamayan arasında geçeceğini ifade edebiliriz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ