Oyun, oyunlara her zaman dahil edilen yeni fikirler, temalar ve teknolojilerle hızla değişen bir pazardır.

Metaverse Oyunun Geleceği Olabilir Mi?

Oyun, oyunlara her zaman dahil edilen yeni fikirler, temalar ve teknolojilerle hızla değişen bir pazardır.

Bu, tüm oyun tarihi boyunca, geliştiricilerin sürekli olarak oyuncuların en çok nelerden keyif aldığını görmek için deneyler yaptığı bir durum olmuştur. Bunun bazı erken örnekleri, CRT monitörler, genişletme paketleri ve el konsollarıyla çalışan hafif silahları aydınlatan özel giriş çevre birimlerini içerir.

Tabii ki, bazı fikirler sıkıştı, bazıları ise hızla emekli oldu. 2000'lerin poker patlaması, çoğu bugün inanılmaz derecede popüler olmaya devam eden çevrimiçi poker sitelerinin yükselişine yol açtı. Bununla birlikte, GPS özellikli Gizmondo anıtsal bir fiyaskoydu çünkü çok şey vaat etti ve yerine getiremedi.

Oyun dünyasına girmenin yolunu bulan en yeni fikir ve teknolojilerden biri meta veri deposudur. Blockchain teknolojisinin hemen hemen her savunucusu tarafından lanse edildi ve Meta, Sony ve Microsoft da dahil olmak üzere birçok şirket, boru hattında metaverse ürünleri olduğunu söyledi.

Ancak metaverse gerçekten oyunun geleceği olabilir mi ve bu nasıl görünürdü?

360 Derece Perspektif

En iyi oyunlar, sizi açan ve sizi içine çekenlerdir. Hikayeleri, işlevleri ve ultra gerçekçi grafikleriyle sizi içine çekerler.

Ancak çoğunlukla, en sürükleyici video oyunu bile TV, bilgisayar monitörü veya akıllı telefon gibi 2D ekranda oynanır. Heyecan verici ve sürükleyici olabilirler, ancak siz yine de dışarıdan bakan bir izleyicisiniz.

Metaverse bunu değiştirebilir. Oyuncular, sanal gerçekliği kullanarak oyunun içine tırmanabilir ve 360 derecelik aksiyonun tadını çıkarabilirler.

Tabii ki, bu VR oyunlarıyla zaten mümkün, ancak seçenekler şu anda küçük oyun seçenekleriyle sınırlı.

Evden Sürükleyici Bir Ev

Metaverse oyunları, 360 derecelik bir eylemden daha fazlası olurdu. Bu sürükleyici dünya, kendi stilinizle dekore edebileceğiniz ve oyun fetihlerinizden topladığınız kupaları ve bibloları sergileyebileceğiniz kendi sanal alanınızı yaratmanız için bir yol sağlayacaktır.

Bu metaverse dünyası, ne oynayacağınızı seçtiğiniz tüm oyun ekosistemi haline gelebilir; arkadaşlarınız, takım arkadaşlarınız ve diğerleriyle iletişim kurun; ve hatta yeni başlıklar için alışveriş yapın.

Bu, ilk metaverse ürünlerini yaratma yarışında olan birçok kuruluş tarafından vaat edilen şeydir, ancak bunu gerçekleştirmenin çok uzağındalar.

İnsanlar Bunu Gerçekten İstiyor mu?

Dedikleri gibi, "farelerin ve insanların en iyi planları genellikle ters gider" ve bu kesinlikle metaverse için doğru olabilir.

Neredeyse tüm büyük oyun şirketleri metaverse ürünleri ve projeleri  özellikle Meta  üzerinde çalışıyor ancak bu, oyuncuların vaat edilen bu dijital ütopyada yaşamakla ilgileneceği anlamına gelmiyor.

Bunun ilk kanıtı, Meta'nın metaverse bölümünün yalnızca 2022'nin ikinci çeyreğinde göz sulandıran bir toplamı 2,8 milyar dolar kaybettiği gerçeğinde görülebilir, ancak savunucular bunun metaverse'nin uzun olduğu gerçeğiyle açıklanabileceğini iddia edebilirler. -Şirket için vadeli bir proje ve bir süredir geri dönüş beklemiyor.

Bununla birlikte, metaverse oyun dünyasının yaygın olarak lanse edilen bir parçası, NFT koleksiyonlarını dahil etmek olacaktır. Ancak Ubisoft bunu geçen yılın sonlarında oyunlarına dahil etmeye çalıştığında, çok az oyuncu ilgilendi.

Metaverse oyunları hala çok erken olduğu için henüz her iki şekilde de kesin olarak kanıtlayamadık. Şu anda, her iki şekilde de gidebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ