Başlığı okuyup da ‘’ya bir panik nasıl olur da bireyleri heyecanlandırabilir’’ şeklinde bir düşünceye kapılabilirsiniz.

Başlığı okuyup da ‘’ya bir panik nasıl olur da bireyleri heyecanlandırabilir’’ şeklinde bir düşünceye kapılabilirsiniz. Açıkçası metaverse alanındaki büyümenin getirdiği değişimi görünce bunu heyecanlandıran bir panik olarak ifade etmek en güzel yaklaşımlardan biri haline geliyor.

Tabi burada bir tane metaverse’ten söz etmiyorum. Zira biliyorsunuz ki platformlar bir taneden fazla yani metaverse’ler var. İşte burada peki hangi metaverse sorusu devreye giriyor.

Dile kolay! 2024 yılına kadar 1 trilyon dolarlık bir hacme ulaşacak piyasadan bahsediyoruz. Decentreland, Roblox, Sandbox ve Türkiye’de Ovrland şimdilik öne çıkanlar arasında yer alıyor.

Bu platformlardan zaman zaman anlaşma haberleri geldiğinde heyecana kapılıyoruz. Platformlar için anlaşmaların büyüme anlamına geldiğini biliyoruz. Paniğimiz belki de bu yüzden. İlerleyen zamanlarda dünyadaki her sektörün bu alanda var olacağını görüyoruz.

Metaverse paniği belki de yapılan kapalı anlaşmalardan veya gizli anlaşmalardan dolayı da olabilir. Elbette bu kapalılığı veya gizliliği bilmeniz mümkün değil. Ancak bildiğimiz bir şey varsa o da bu alanın geleceğin bir sektörü olduğu. Ne dersiniz? Heyecanı mazur görmek gerekiyor, değil mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ