Bir evren olarak Metaverse hızla büyümeye devam ediyor.

Bir evren olarak Metaverse hızla büyümeye devam ediyor. Teknolojideki hızlı değişimlerle birlikte gerek reel dünya gerekse de sanal dünyanın bir araya geldiği net bir şekilde görülmüş oldu.

Metaverse evreninde özellikle arsa ve taşınmaz mal alımlarına şahitlik ediyoruz. Türkiye’den yoğun bir katılım söz konusu. Tabi gelimeler bu şekilde cereyan edince de akla ‘’Metaverse bir fırsat mı?’’ sorusu geliyor.

UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen gelecek 20 yıl içerisinde bu sürecin kendisini daha net bir şekilde hissettireceğini vurguluyor. Yapay zekanın 2021 yılında dünya piyasasına 3 trilyon dolarlık bir katkı yaptığını ifade eden Yeğen, bu rakamın 2030 yılında 15,7 trilyon dolara ulaşacağını belirtiyor.

Yeğen ayrıca yapay zekanın çok çabuk ve hızlı bir şekilde hayatımıza girdiğini ifade ediyor. Bu duruma engel olmanın mümkün olmadığını vurgulayan Yeğen, robotların servis hizmeti verdiğine ve daha pek çok işi yapabildiğine dikkat çekerek günümüzde robotların adeta beynimiz olduğuna vurgu yapıyor.

Yeğen insanların vakitlerini çalan, bilgisayar başında zaman harcamasına neden olan pek çok işi artık yapay zekanın yaptığını ifade ederek gelinen noktada yapay zekanın dışlanmasını ya da reddedilmesinin mümkün olmadığını vurguluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ