Metaverse evreninde son zamanlarda arsa alımının oldukça revaçta olduğunu görüyoruz.

Metaverse evreninde son zamanlarda arsa alımının oldukça revaçta olduğunu görüyoruz. Çok şaşırmayacağınız belki ama Metaverse’te arsa alımının en çok Türkiye’den yapıldığını görüyoruz. Seviyoruz arsaları.

Peki bunun yasal bir zemini var mı? Metaverse alanında yapılan arsa alım satım işlemlerinin gerçek dünyada nasıl karşılık bulacağı konusunda şimdilik herhangi bir yasal zemin bulunmuyor.

Peki insanlar neden bu kadar ilgi gösteriyor? Açıkçası bireyler erken dönem yatırımcı olmak istiyorlar. Bunun nedeni de kripto paralara çok erken dönemlerde yatırım yapanların astronomik kazançlar elde etmeleri. İnsanlar benzer bir durumun Metaverse’te de olabileceğini düşünüyor.

Tabi burada böyle bir ihtimalin gerçekleşmeme durumu da söz konusu. Ayrıca zihinlerde daha cevaplanmamış bir çok soru bulunuyor. Yatırım yapmayı bütün bunlara rağmen düşünüyorsanız bu alan için en azından sizi üzmeyecek bir miktar ile girilmesini uzmanlar öneriyor.

Metaverse alanında yasal bir boşluk var. Bu alanı denetleyen bir mekanizma henüz yok. Diğer taraftan denetleme olmadığı için bir at koşturulduğunu görüyoruz. Kripto para tutkunlarının en azından bilinçli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ