Metaverse’ün 2022’nin popüler trendi olacağı noktasında herkes hemfikir.

Metaverse’ün 2022’nin popüler trendi olacağı noktasında herkes hemfikir. Açıkçası çok yoğun bir ilgi var. Birçok faaliyetin yapılabildiği bu alanda en çok rağbet gören ise arsa satışı.

Sanal ve gerçek dünyanın buluştuğu bir ortamı kullanıcılara sunan teknolojiyi tasarlayanlar kendi evrenlerinden arsa satışı yapıyor. Bu arsa satışlarının birden fazla platformda yapıldığını görüyoruz.

Metaverse’te yapılan arsa satışlarına yoğun ilgi gösterenler arasında Türkler de yer alıyor. Tabi burada şöyle bir durum karşımıza çıkıyor. Aynı arsa birden fazla platformda satışa çıkabiliyor. Zira platformlar farklı. Bir diğer ifadeyle aynı arsa farklı platformlarda farklı kişilerce satın alınabiliyor. Bunların her birinin ayrı evrenler olduğu unutulmamalı. Bir platformda bir gayr-i menkulün sahibi olmanız diğer platformda da aynı gayr-i menkulün sahibi olacağınız anlamına gelmiyor.

Metaverse teknolojisinin henüz hazırlık aşamasında olduğunu unutmamanız gerekiyor. Temkinli ve dikkatli hareket etmekte fayda var. Şu anda teknolojiden uzak insanların bile bu alana yatırım yaptıklarını görüyoruz.

Kimi yatırımlar için erken davranmanın elbette önemi var. Yatırımcılara Metaverse tavsiyesi yapılırken özellikle bu alanın yeni geliştiği hatırlatılmalı ve gidebileceği yerler noktasında isabetli tahminler yapılmalıdır. Erken bir yatırım için de kaybettiğinizde sizi üzmeyecek bir rakam ile giriş yapılmalıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ