Metaverse evrenindeki yeni gelişmelerin farkındayız, değil mi?

Metaverse evrenindeki yeni gelişmelerin farkındayız, değil mi? Metaverse alanı giderek büyürken karşımıza yeni meslekleri de çıkartıyor. Size ilginç gelecek belki ama bu yeni mesleklerden biri de bodyguard’lar. İsterseniz önce bodyguard’ların reel dünyada neler yaptığına bir bakalım.

Ünlü isimlerin yanında ya da zengin iş adamlarının yanında görürüz onları. Kimi zaman ünlü eğlence mekanlarının girişlerinde de rastlarız. Kimi zaman ise sanatçıların konserlerinde koruma olarak görev yaparlar.

Peki bu durum reel dünyada bu şekilde ama metaverse alanında acaba nasıl olacak? Geçenlerde bir gazetede okumuştum. Metaverse’te taciz haberi dikkatimi çekmiş ve beni son derece rahatsız etmişti.

Olayın Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşandığını açık bir şekilde hatırlıyorum. Hadisenin türünün ilk örneğini taşımasi ise olaya bambaşka bir boyut katmış oluyor.

Düşünün, popüler isimler metaverse alanındaki etkinliklerde boy gösterirken avatarlarıyla orada olacaklar. Haliyle bu avatarların korumalara yani bodyguard’lara ihtiyaçları olacak.

Tabi işin boyutu sadece bununla da sınırlı kalmayacak. Metaverse alanında yer alan mekanların aynen reel dünyada olduğu gibi uygunsuz kişileri tespit etmek amacıyla meta güvenlik birimleri oluşturma ihtimali ise çok ama çok yüksek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ