Geçenlerde bir haber bültenindeki tartışma programında konuklardan biri Metaverse için hayal satıyorlar deyince ister istemez benim de tepem attı.

Geçenlerde bir haber bültenindeki tartışma programında konuklardan biri Metaverse için hayal satıyorlar deyince ister istemez benim de tepem attı. ‘’Metaverse’ü konuşan konuklara bak’’ dedim kendi kendime.

Yaşları 70’lerde olan kişilerin Metaverse gibi bir alanda ne ölçüde var olacaklarını bir düşünün bakalım. Akıllı telefonlara  dahi alışamamış bir yaş grubundan Metaverse için böyle deli saçması yorumlarla daha çok karşılaşacağız.

İnternetin ilk ortaya çıktığı zaman dilimlerini hatırlayın. Çoğu kişinin nasıl da bir karşı duruş sergilediğini gördük. Sonrasında ne oldu? Herkes bu alemin bir parçası oldu. Adeta internet ile kurallar yeniden yazılmıştı.  Şimdi ise Metaverse ile var olan tüm evrenlerin ötesine geçeceğimiz konuşuluyor.

Metaverse’te hayal satılmıyor. Aslında hayatımıza yeni deneyimler geliyor. İletişim kurma biçimimiz değişiyor. Günlük alışkanlıklarımız değişecek. Sadece bu kadar mı? Arkadaşlarımız, işimiz ve hatta hayallerimiz çok değişecek.

Hayatta çok fazla teknolojik gelişmeye odaklandık. Bitecek gibi değil. Normal yaşantımızın bütünüyle taşındığı bir alan olacak Metaverse. Bizi yapmamız gereken ise bu alana yabancı kalmak.

Varsın, ömrünün son demlerini yaşayanlar bu alan için hayal satılıyor, desinler. Metaverse ile hayallerin nasıl gerçek olduğunu göremeyecek kadar körlere anlatabileceğimiz bir şey yok. Ama gençlere söyleyeceğimiz çok fazla sözümüz var. İlk sözümüz de ‘’Metaverse’te hayal satılıyor’’ diyenlere inanmayın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ