Son zamanların fenomeni oldu metaverse.

Son zamanların fenomeni oldu metaverse. O kadar çok ilgi çekiyor ki, gelecekte neler olacağını şimdiden kestirebilmek çok zor. Şimdilerde Metaerse’ten sona yer çekimsiz film stüdyosu gündemde. Neler mi yaşanıyor? Had, ayrıntılara bir bakalım.

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişiminin gerçeklik algısını da beraberinde değiştirdiğini görüyoruz. Fiziksel bir çaba harcamaksızın tamamen sanal dünyada, cihazlar vesilesiyle oluşturulan algısal evren anlamına gelen metaverse’ten sonra şimdi de uzaya film stüdyosu kuruluyor.

Space Entertainment Enterprise isimli İngiltere merkezli uzay şirketi 2024 yılının sonlarına doğru uluslar arası Uzay Merkezinde bir adım atacağını v dünyanın ilk film ve eğlence stüdyosunun açılacağını duyurdu.

Peki şirket burada ne yapacak? Plan kapsamında uzay merkezinde spor etkinlikleri, film ve ayrıca sosyal medya fenomenleri gibi içerik üreticilerine çekimlerini yapabilecekleri stüdyolar sunulacak. Bu stüdyolarda spor etkinlikleri, televizyon şovları, filmler ve canlı yayınlar yapılacak.

Şirketin bu hamlesinin çok konuşulacağı aşikar. Zira küresel eğlence endüstrisinin 1,2 trilyon dolarlık devasa hacmi dikkate alındığında son teknolojinin kullanımıyla yeni nesil farklılıklar da ortaya çıkacak. Ayrıca bu platform ile sınırsız eğlenceye imkan sağlanacağı gibi benzersiz ve erişilebilir bir ortam fırsatına da kavuşulacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ