Yapay zeka, kripto para alanı ve Metaverse 2022 yılında belki de en çok takip edeceğimiz konular arasında yer alıyor.

Yapay zeka, kripto para alanı ve Metaverse 2022 yılında belki de en çok takip edeceğimiz konular arasında yer alıyor. Bu üç alan elbette hepimizi heyecanlandırıyor. Teknolojik gelişmelerle aslında coşkulu hale geliyoruz.

Pandemi süreciyle birlikte gündeme gelen uzaktan çalışma, artık iş hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. 2022 yılında iş hayatı için teknolojik dönüşüm mecburi olacak. Bu bağlamda yeni çalışma düzeninde teknolojiyi her yere entegre etmek gerekecek.

Metaverse alanı  bu çerçevede yeni çalışma düzeninin yansımaları ile karşımıza çıkacak. İş toplantılarını belki de hep bu alanda yapacağız. Avatarlarımızla bu alanda hep var olacağız. Milyon dolarlık iş anlaşmalarını burada sonuçlandıracağız. Ayrıca networking buluşmaları, eğitimler ve toplantıların metaverse ofislerine taşındığını göreceğiz.

Diğer taraftan otomasyonun tüm çalışanları ilgilendiren önemli dönüşümlerden biri olduğu görülüyor. Yapay Zeka ortaya çıktığından beri zaten belli merkezlerin yerini alması beklenen bir durumdu. Bu çerçevede yapay zeka öncelikli olarak işçileri ve vasıfsız elemanları hedef alıyor. Muhtemelen bu yıl itibariyle yapay zeka ve robotlar götür getir depolama, ürün bulma ve kayıt tutma gibi işleri devralmaya başlayacak.

Son olarak kripto paralar yine 2022 yılının coşkulu trendi olmaya devam edecek. Buna göre yatırımcılar güçlü projelere sermaye akıtmaya devam edecekler. Neticede metaverse ve yapay zekadan korkmamız pek de mümkün görünmüyor. Zira teknoloji hayatımızı giderek kolaylaştırdığı için korku değil içimizde bir muhabbet var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ