Yakın zamana kadar alan adları, web sitelerine erişmek için tarayıcılarımıza yazmak için kullandığımız bir karakter dizisiydi.

.Metaverse ve .Address Etki Alanları Quik.com

Yakın zamana kadar alan adları, web sitelerine erişmek için tarayıcılarımıza yazmak için kullandığımız bir karakter dizisiydi. Etki alanları, kullanıcıların yalnızca bir web sayfasını görüntülemek yerine e-posta yazmasına ve ödeme yapmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Bunun ışığında, alan adları neden bu özellikleri kullanmıyor? Cevap basit; geleneksel alan adları doğada merkezileştirilmiştir. Ve bildiğimiz gibi, merkezileşme her zaman yaratıcılığı engelledi.

Değiştirilemez dijital  paralar ve merkezi olmayan teknoloji, en zorlu zorlukların bile üstesinden gelmemizi gösterdi. Merkezi olmayan alanlar, varlıklarımızı blok zincirinde doğrularken ve kripto para birimlerini nasıl depoladığımıza benzer şekilde sanal bir cüzdanda saklarken, varlıklarımızın tam sahipliğini korumamıza izin verir.

Bu etki alanlarının ek bir avantajı, merkezi olmayan web sitelerini destekleme yeteneği, NFT etki alanlarının idari işlevlerinin tam mülkiyeti ve geliştiriciler için bir tarayıcıya yerleştirilenlerin ötesinde yenilik yapma yeteneğidir. NFT alan adları, modern internetin arkasındaki itici güç olarak kabul edilmiştir.

Quik.com'da Mevcut NFT Alan Adları

Quik.com'a göre, NFT alan adlarının potansiyeli çok büyük. Kullanıcılar .metaverse, .vr, .chain, .address, .i, .Bored, .Doge, .Shib, .Btc ve .Web3 gibi TLD'lerde favori NFT alan adlarını rezerve edebilir ve basabilir.

Merkezi bir sistem olan Web 2.0, Quik'in ekosistemi aracılığıyla elde edilebilecek daha açık ve kalıcı bir İnternet geleceği ile değiştiriliyor. Bunun yardımıyla, kullanıcılar Web 1.0 Sürümünden 2.0 Sürümüne geçtiğinde kaybettikleri özerkliği yeniden kazanacaklar ve uzmanların öngördüğü merkezi olmayan geleceğe doğru ilerleyecekler.

NFT Alan Adları Satın Alanlar, Onlara Ömür Boyu Sahip Olurlar

Yenilikçi bir arama sistemi ile alıcılar, blockchain alan adlarını hızlı ve kolay bir şekilde basabilir. NFT alan adları, blok zinciri altyapısı kullanılarak oluşturuldukları için normal alan adlarından farklıdır.

NFT alan adımızı kiralamak yerine, blok zinciri teknolojisinin gücü sayesinde artık ona sahip olabiliriz. Bu, alan adı kaydı için yalnızca bir kez ödeme yapmamız gerektiği ve bu noktadan sonra tekrar eden bir maliyet olmayacağı anlamına gelir. Ayrıca, gerçek sahibi, alan kendi mülkiyetinde kaldığı sürece, sonraki tüm alan satışlarında %5 ila %10 arasında telif hakkı hakkına sahiptir.

Mevcut olan tüm üst düzey alan adları TLD'ler yalnızca bir kez basılabilir, bu da basılmış her NFT alan adının kendi türünde benzersiz olduğu anlamına gelir. Bu, insanların internette aradıklarını bulmalarını zahmetsiz hale getirir. TLD'ler söz konusu olduğunda sınırlı basım kapasitesi nedeniyle kullanıcılar ilk gelen ilk hizmet alır esasına göre sınırlandırılacaktır.

Quik.com'un ekosisteminde, alan sahipleri, Quik'in tarayıcı uzantısının yardımıyla, NFT alanlarını cüzdanları için bir ödeme adresi, web siteleri için bir URL veya tüm Web 3.0 uygulamalarında ve web sitelerinde global bir kullanıcı adı olarak kullanabilecekler. Şirket gelecekte piyasaya sürmeyi planlıyor. Ekosistem olgunlaştıkça, bu kullanım durumlarının kapsam ve karmaşıklık açısından büyümesi bekleniyor.NFT alan adlarından kripto cüzdan adreslerine kadar her şey Quik.com'da .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ