Mart ayında Decentraland’de yapılan Moda haftası dijital kıyafetlere olan ilginin artmasını sağladı.

Mart ayında Decentraland’de yapılan Moda haftası dijital kıyafetlere olan ilginin artmasını sağladı. Açıkçası geçmişte böyle bir şeyin olacağını söylesek çoğumuz buna inanmazdık. Ancak metaverse ile hayallerimizin ötesi gerçekleşiyor diyebiliriz.

Dijital giyim piyasası ile ilgili olarak Morgan Stanley geçtiğimiz aylarda bir rapor yayınlandı. Yayınlanan rapora göre dijital giyim piyasasının 2030 yılında 55 milyar dolarlık devasa bir büyüklüğe ulaşacağı öngörülüyor.

Bahsedilen rakamın devasa bir rakamı işaret ettiği bir gerçek. Ancak Balenciaga , Gucci ve Louis Vuitton gibi markaların arka arkaya metaverse alanı için kıyafetler ürettiği hesaba katılınca muhtemelen 2030 yılında ilgili rakamın daha da üstüne çıkmak söz konusu olabilir.

Oyun dünyasında yer alanlar için dijital giyim pek yabancı oldukları bir durum değil. Bu kişiler metaverse’e de çok rahat adapte oldular. Zira metaverse’ün oyun dünyasının uzantısından farksız olduğu görülüyor.

Oyun oynayanlar kendilerine bu ürünleri satın alıyorlar. Şimdilerde ise ünlü markaların bu alana girmesiyle gençler markalara yönelmeye başladılar. Markalar da bu gerçeğin çok iyi farkında oldukları için dijital giysileri ardı ardına bu piyasada gözler önüne seriyorlar. Markaların sadece bununla da yetinmedikleri metaverse’te mağaza da açtıklarını belirtelim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ