Metaverse konusu popülerliğini sürdürüyor.

Metaverse konusu popülerliğini sürdürüyor. Özellikle eğitim alanında metaverse’un kullanılacağına yönelik olarak yaygın bir inanç var. Bu yönüyle baktığımızda metaverse, yapay zeka, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklikten oluşuyor. Akıllardaki soru ise tahtalı sınıflar ile öğrencilerle dolu sınıfların geride kalıp kalmayacağı?

Kanımca tahtalı sınıflar geride kalmayacak. Benzer şekilde öğrenciler de yine okullarında olacak. Ama metaverse’ün katkısı da büyük olacak. Örneğin Tıp öğrencileri Anatomi konusunu gerçekçi bir avatar üzerinden çok rahat bir şekilde öğrenecekler.

Metaverse ayrıca karmaşık konuların öğrenilmesine de imkan sağlayacak. Konu sadece metinler üzerinden değil aynı zamanda pratik olarak da metaverse üzerinden öğrenilecek.

Bilindiği üzere pandemi dönemi dijital geçişin ayak seslerini bizlere duyurdu. Bir çok kişi evden çalışmaya mecbur kaldı ve eğitimler de online olarak sürdü. Sanırım metaverse’ün öne çıkması da bundan dolayı oldu.

Metaverse alanında eğitim odaklı yatırımlar ise hız kesmeden devam edecek gibi duruyor. Eğitim teknolojisi sektörü metaverse’ün benimsenmesini daha da hızlandıracağı gibi çetin bir rekabeti de eğitim alanına taşıdı.

Gelecekte metaverse’teki sınıfların öğrencileri daha iyi motive ettiğini, öğrenmeyi tam olarak sağladığını göreceğiz. Tabi öğrencilerin becerilerinin daha iyi gelişmesi neticesinde de kalifiyeli eleman da yetişmiş olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ