Fomo kavramını hepimiz duymuşuzdur. Kavramın Türkçe karşılığı tam olarak fırsatları kaçırma korkusu şeklinde ifade edilebilir.

Fomo kavramını hepimiz duymuşuzdur. Kavramın Türkçe karşılığı tam olarak fırsatları kaçırma korkusu şeklinde ifade edilebilir. Geçmişte yaşadığımız fomolar ile ister istemez şimdilerde metaverse alanına daha bir dikkat kesilmiş durumdayız.

Metaverse’ün sunduğu fırsatlara bakınca bu fomoyu daha net bir şekilde hissedebiliyoruz. Zira çok ucuz olarak nitelendirilen yerlerin veya sanal emtiaların alım satımı yapılıyor.

Zaman geçtikçe pahalı hale gelen yerler ileride bize ‘’ bir zamanlar buralar dutluktu.’’ Dedirtecek. Belki de bizden sonraki nesiller ‘’dedem eskiden buraları şu kadar paraya almamış. Şimdiler de çok pahalı’’ diyecekler.

Her ne olursa olsun erken dönem yatırımcılar her zaman çok kârlı çıkıyor. Artık çoğu kişi bunun böyle olduğunu bildiği için fırsatları kaçırmak istemiyor. Bu korku ile metaverse alanına yöneliyor.

Metaverse alanının bu fomo ile daha da büyüyeceği kesin. Zira 2022 yılının bu alanda değişimlerin akıl almayacak boyutlara ulaşacağı bir yıl olacağı öngörülüyor. Belki de yaşanacak değişim tüm zamanların en büyük değişimi olacak. Burada önemli olan ise bizim nerede konumlanacağımız. Metaverse alanındaki fomo belki de bize fayda sağlayacak. Kim bilir?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ