Metaverse artık her şeyin dijital formata dönüştüğü ve dönüşeceği bir alan olarak karşımıza çıkıyor.

Metaverse artık her şeyin dijital formata dönüştüğü ve dönüşeceği bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekten de sanal gerçekliğin zirveye taşınacağı bir aşamaya geçiyoruz. Pekçok sürprizle karşılaşacağız.

Metaverse alanında Avatarlar var. Avatarlar Zuckerberg’in ifadesiyle söyleyecek olursak ‘’bugün profil resimleri kadar yaygın olacak. Ancak statik bir görüntü yerine ifadelerinizin, hareketlerinizin 3 boyutlu formatı olacak. Farklı uygulamalar ve deneyimler için sanal gardırobunuz olacak.’’ Vurgusuyla gelecekte çok farklı noktalarda olacak.

Geldiğimiz noktada bugün Metaverse ‘de sanal lüks ortaya çıkmış durumda. İnsanlar avatarlarını giydirmek için eşyalara  ve giysilere binlerce dolar ödeyebiliyor. Bu durum yani sanal giysilere para vermek kimilerine akıllıca gelmese de bir coşku oluşmuş durumda.

Gucci, Burberry ve Balenciaga gibi lüks moda markalarının bugün artık dijital kıyafetlerinin lansmanını yaptığını görüyoruz. Buradan hareketle lüks markaların farklı bir alanı keşfettiklerini net bir şekilde gördüklerini söyleyebiliriz.

Sonuç olarak lüks moda markaları avatarların giyeceği koleksiyonların çok satacağının farkına varmış durumdalar. Gucci mayıs ayında bir çanta modelinin sanal formatını satışa çıkarttı. İlginç olan ne biliyor musunuz? Sanal çanta o ay fiziksel çantadan daha çok sattı. Ne dersiniz? Gelecekte çok farklı şeylerle karşılaşacağız. Değil mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ