Metaverse alanının gelişimi karşımıza yeni nesil iş alanlarını çıkarıyor.

Metaverse alanının gelişimi karşımıza yeni nesil iş alanlarını çıkarıyor. Biz de sizler için yeni nesil iş alanlarını bir yerlere not edin. Belki siz, belki de çocuklarınız bu mesleklerden birine yönelecek.

Bu mesleklerden ilki risk yönetimi uzmanıdır. Özellikle metaverse, blokchain, tokenler ve NFT’ler gibi yatırım araçlarıyla koordineli olacak ve bu alanlarda oluşacak finansal riskleri analiz edecek.

Oyun tasarımcıları sanal gerçeklik alanında önemli bir boşluğu dolduracak. Bu kişiler oyunları tasarlayıp piyasaya sunacaklar. Siber güvenlik uzmanları ise yine bu alanın vazgeçilmez mesleği olacak. Araştırmacı ve bilim insanları ise sanal gerçeklik üzerinde çalışmalarını icra edecekleri için çok fazla beyin gücüne ihtiyaç duyulacak.

Yeni nesil iş alanlarından biri de metaverse planlayıcısı. Çalışan ve işleyen bir metaverse’e sahip olunduğunda bu alandaki tüm işlevselliği planlamak bu kişilere düşecek. Alanla ilgili doğru kararları vermek bu kişilere düşecek.

Metaverse yeni bir ekosistem inşa ettiği için ekosistem geliştiricileri vazgeçilmez hale gelecek. Bu kişiler altyapıyla ilgili yatırımlar alabilmek maksadıyla hükümetleri ve özel sektörü teşvik edecek çalışmalar yapacaklar.

Son olarak sanal emlak uzmanları metaverse dünyasında sanal ev, dükkan ve arsa satımında rol alacaklar. Metaverse dünyasında sanal gayrimenkul arttıkça bu kişilere daha fazla ihtiyaç duyulacağı ifade ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ