Metaverse çılgınlığı tam gaz devam ediyor.

Metaverse çılgınlığı tam gaz devam ediyor. Metaverse’in sanal dünyasında insanlar artık bir araya gelerek reel etkileşim kurabiliyorlar. Örneğin iş toplantısı yapabiliyor, toplantılara katılabiliyor hatta çeşitli konularda konferans bile dinleyebiliyorlar.

Metaverse dünyası bir adım daha öteye girerek gerecek evrenin paralel sanal dünyasın geliştiriyor. Times Meydanı, piramitler ve Sultan Ahmet meydanı gibi reel dünyada değerli olan arsalar ve eserler  Metaverse dünyasında satışa sunuluyor ve alıcı buluyor.

En son ünlü marka Gucci de kendi mağazasını Metaverse dünyasında açtı. The Sand ile anlaşan Gucci, Metaverse’de kendi mağazasını açmaya hazırlanıyor. Sanal gerçeklik gözlüklerinizi takarak Metaverse’deki Gucci mağazasını ziyaret edebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Satın aldığını Gucci ürünler kargo yoluyla evinize kargolanabilir. Bu arada sanal gerçeklik ile gerçeklik iç içe geçiyor. Sanal dünyadaki evinize de Gucci marka ürün satın alabilir gerçek dünyadaki eviniz için de Gucci marka ürünler satın alabilirsiniz.

Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesinin ardında tüm dikkatler Metaverse dünyasına çevrildi. Belki 5 yıl sonra 2027’de reel birçok alanın Metaverse dünyasına taşınmış olduğunu göreceğiz.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ