Çok uluslu bir BSN ürünü olan Spartan Ağı, sonunda kripto para birimine ihtiyaç duymayan yarım düzine halka açık blok zincirinden oluşacak.

Metaverse

Çok uluslu bir BSN ürünü olan Spartan Ağı, sonunda kripto para birimine ihtiyaç duymayan yarım düzine halka açık blok zincirinden oluşacak. CNBC'ye göre, Çin'in devlet destekli blok zinciri girişimi, Pekin teknolojiye öncelik verdiği için ilk büyük denizaşırı genişlemesini düşünüyor.

Blok Zinciri Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), blok zinciri uygulamalarını bulutta dağıtmak için kendisini "tek durak noktası" olarak tanıtıyor; aksi takdirde maliyetli ve zaman alıcı olabilir. İşletmelere teknolojiyi uygulamada yardımcı olmak için birkaç blok zinciri bağlamaya çalışır.

Hong Kong merkezli bir girişim olan Red Date Technology, BSN'nin kurucu üyelerinden biridir. Şirketin CEO'su Yifan He'ye göre BSN, ağustos ayında dünya çapında BSN Spartan Network adlı bir proje başlatmayı planlıyor.

Kripto para birimi bitcoin, blok zincirini öne çıkardı, ancak kapsamı daha sonra genişledi. Halka açık olan paylaşılan faaliyet defterleri sistemini ifade eder.

BSN'nin blok zinciri ağları ise kripto para birimleri ile çalışmıyor çünkü Çin onları yasakladı. Blok zinciri teknolojisinin savunucularına göre, blok zinciri teknolojisi kullanılarak bazı kurumsal prosedürler daha ucuz ve daha hızlı hale getirilebilir. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, teknolojiyi kişisel olarak onayladı ve ulusal bir öncelik ilan etti. BSN'nin uluslararası stratejisi bu yönde büyük bir itici güç olacak.

Spartan Ağı sonunda kripto para birimi tabanlı olmayan yarım düzine halka açık blok zincirinden oluşacak. Proje Ağustos ayında açıldığında, bunlardan biri Ethereum blok zincirinin kripto olmayan bir versiyonu olacak.

Tipik olarak, blockchain işlemleri maliyetlidir. Ancak Yifan He, maliyetin Ether yerine ABD doları olarak ödeneceğini belirtti.

“Amaç, daha geleneksel bilgi teknolojisi sistemleri ve iş sistemlerinin kamu zincirlerini sistemlerine dahil edebilmesi için halka açık zincirleri kullanma maliyetini sıfıra indirmektir” dedi.

“Bu yüzden onları kripto dışı genel zincirlerin geleceği olduğuna ikna etmek için diğer büyük genel zincir protokolleriyle işbirliği yapıyoruz.”

CEO'ya göre, Red Date Technology'nin ürün teklifinde kripto para birimi eksikliği zorlu. “Birinci veya ikinci yılda zorlamak zor olacak çünkü blok zinciri işindeki çoğu kişi sadece kriptoyu anlıyor” dedi.

Çin Bağlantısı Zorlu Olacak

Çin hükümetiyle olan bağları nedeniyle, BSN'nin diğer ülkelerde inceleme alması muhtemeldir. Çin'in güçlü Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonunun bir parçası olan Devlet Bilgi Merkezi (SIC), girişimi (NDRC) destekliyor. Girişim, devlete ait bir telekomünikasyon işletmesi olan China Mobile tarafından da destekleniyor.

BSN'nin Çin mirasını, şirket küresel olarak genişledikçe “önemli bir sorun” olarak nitelendirdi."Bu yüzden, Ağustos'ta piyasaya sürdüğümüzde, onu hemen açık kaynak haline getireceğiz ve birçok batılı firmayla işbirliği yapıyoruz" diye açıkladı.

"İnsanlar BSN'nin Çinli olduğunu ve tehlikeli olduğunu düşünecek. Açık olmak gerekirse, BSN Spartan açık kaynak olacaktır. Bizim tarafımızdan hiçbir şeye ulaşılmayacak.” Kullanıcıların, Çin hükümeti için arka kapı olmadığını doğrulamak için projenin kodunu kontrol edebileceklerini de sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ