Kripto para alanının belki de tanınmasında en büyük rolü kaşifler ve influencer dediğimiz etkileyiciler oluşturdu.

Kripto para alanının belki de tanınmasında en büyük rolü kaşifler ve influencer dediğimiz etkileyiciler oluşturdu. Etkileyiciler özellikle yeni projelerin tanıtımında ve kitlelere ulaşmasında çok büyük fayda sağladılar.

İnfluencer’lar bireysel hayretleriyle bir çok kripto para biriminin tanıtımını yaptılar. Ayrıca kendilerine sorulan sorulara da içtenlikle cevap vererek alan ile ilgili bilgi birikiminin artmasını sağladılar.

Sadece bu kadar mı? Elbette değil. Kripto para borsalarının nasıl kullanılacağını bilmeyen pek çok insana da yol gösterdiler. Bugünlerde kripto para borsalarının bu kadar çok müşterisinin bulunmasında yine influencer’ların payı bulunuyor.

Şimdi aynı etki muhtemelen metaverse  alanında da söz konusu olacak. Küresel bir araştırmaya göre Influencer’ların yüzde 70’i sosyal medyanın yerini metaverse’ün alacağını düşünüyor.

Metaverse merkezi bir noktaya geleceğine göre bu durumda ortaya yeni bir iş alanı çıkacak. Metaverse trendlerini takip eden, farklı dünyaları deneyimleyen meta influencer’ların artık bu alanda yer alacağı rahatlıkla öngörülebilir.

Metaverse alanı daha pek çok sürprizi bize sunacak gibi duruyor. Bakalım teknolojik gelişmeler bizi ne kadar şaşırtacak?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ